Hlavní navigace

SateliTV.net: Digi TV testovala Nagravision 3

9. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

9. 2. 2008

Chorvatský satelitní server SateliTV.net včera informoval o tom, že rumunská platforma Digi TV, která působí i na českém trhu, testovala kódovací systém Nagravision 3. To by znamenalo, že se operátor chystá minimálně na přechod na lepší zabezpečení. Aktuálně se používá Nagra 2. Dojít by však mohlo i k výměně abonentských karet. Zde by ale nastal problém, protože každá karta je pevně „svázána“ s jediným přijímačem.

ČTĚTE TAKÉ: Premiere chystá výměnu abonentských karet

Digi TV testovala kódovací systém Nagravision 3 na frekvenci 12718/V, SR 18400, FEC 3/4 (CAID 1802), kde vysílá mj. také Nova Cinema určená pro české abonenty. Server SateliTV.net předpokládá, že by v blízké době mohlo dojít k opětovné aktivaci vyšší verze zabezpečení, a to i na dalších transpondérech. Akce by si kladla za cíl jediné, zabránit nelegálnímu příjmu. Na Nagravision 3 již přešly platformy TV Cabo a Digital+, v blízké době ho pravděpodobně chystá i německá Premiere.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.