Hlavní navigace

Sauto.cz hodlá do boje s podvodnými inzeráty zapojit i uživatele

24. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Motoristický inzertní server Sauto.cz reaguje na stupňující se problémy s podvodnými inzeráty mj. zavedením tlačítka, přes které mohou uživatelé podezřelé nabídky jednoduše reportovat správcům serveru. Poslední dobou podvodníci přicházejí se stále nápaditějšími pokusy o podvody: z původního typického příběhu o práci na ropné plošině a nutnosti prodat svoje auto za pár peněz, jsme se propracovali až ke spolupráci s anglickou firmou, která klientům Sauta zajišťuje ‚bezpečný‘ účet na složení…

Motoristický inzertní server Sauto.cz reaguje na stupňující se problémy s podvodnými inzeráty mj. zavedením tlačítka, přes které mohou uživatelé podezřelé nabídky jednoduše reportovat správcům serveru. Poslední dobou podvodníci přicházejí se stále nápaditějšími pokusy o podvody: z původního typického příběhu o práci na ropné plošině a nutnosti prodat svoje auto za pár peněz, jsme se propracovali až ke spolupráci s anglickou firmou, která klientům Sauta zajišťuje ‚bezpečný‘ účet na složení zálohy a phishingu s cílem poškodit klientské účty, popisuje vývoj oficiální blog portálu Seznam.cz, který je provozovatelem služby.

Seznam.cz se snaží bojovat s podvodníky různými způsoby. Kromě právních kroků sáhl například i po povinném zobrazování telefonního čísla u inzerátů placených přes Premium SMS. Teď tedy přichází i tlačítko pro hlášení podezřelých inzerátů. Tlačítko lze použít i v případech špatného zařazení inzerátu, neuvedení skutečné požadované ceny nebo použití cizí fotografie. Za prvních 24 hodin po nasazení jsme obdrželi více než 150 reakcí hlásících převážně podvodný inzerát. Doufáme, že i díky tomuto opatření se nám podaří množství podvodných inzerátů na Sautu dlouhodobě eliminovat, píše se na blogu české portálové jedničky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).