Hlavní navigace

Sauto.cz hodlá do boje s podvodnými inzeráty zapojit i uživatele

Jiří Macich ml.

Motoristický inzertní server Sauto.cz reaguje na stupňující se problémy s podvodnými inzeráty mj. zavedením tlačítka, přes které mohou uživatelé podezřelé nabídky jednoduše reportovat správcům serveru. Poslední dobou podvodníci přicházejí se stále nápaditějšími pokusy o podvody: z původního typického příběhu o práci na ropné plošině a nutnosti prodat svoje auto za pár peněz, jsme se propracovali až ke spolupráci s anglickou firmou, která klientům Sauta zajišťuje ‚bezpečný‘ účet na složení…

Motoristický inzertní server Sauto.cz reaguje na stupňující se problémy s podvodnými inzeráty mj. zavedením tlačítka, přes které mohou uživatelé podezřelé nabídky jednoduše reportovat správcům serveru. Poslední dobou podvodníci přicházejí se stále nápaditějšími pokusy o podvody: z původního typického příběhu o práci na ropné plošině a nutnosti prodat svoje auto za pár peněz, jsme se propracovali až ke spolupráci s anglickou firmou, která klientům Sauta zajišťuje ‚bezpečný‘ účet na složení zálohy a phishingu s cílem poškodit klientské účty, popisuje vývoj oficiální blog portálu Seznam.cz, který je provozovatelem služby.

Seznam.cz se snaží bojovat s podvodníky různými způsoby. Kromě právních kroků sáhl například i po povinném zobrazování telefonního čísla u inzerátů placených přes Premium SMS. Teď tedy přichází i tlačítko pro hlášení podezřelých inzerátů. Tlačítko lze použít i v případech špatného zařazení inzerátu, neuvedení skutečné požadované ceny nebo použití cizí fotografie. Za prvních 24 hodin po nasazení jsme obdrželi více než 150 reakcí hlásících převážně podvodný inzerát. Doufáme, že i díky tomuto opatření se nám podaří množství podvodných inzerátů na Sautu dlouhodobě eliminovat, píše se na blogu české portálové jedničky.

Našli jste v článku chybu?