Hlavní navigace

Sdílení karet pro více televizí je nelegální, varuje šéf satelitního Skylinku

26. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
26. 4. 2010

Pokud patříte mezi zákazníky placených satelitních služeb a využíváte jednu přístupovou kartu pro více televizorů najednou, porušujete zákon. Upozorňuje na to Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec, provozovatele největší tuzemské satelitní služby Skylink. Sdílení satelitního příjmu volně přístupných programů, například stanic České televize, je podle Glisníka v pořádku. U placených kanálů by ale šlo o porušování autorských práv.

K TÉMATU: Satelitní Skylink a CS Link přejdou na kódování Irdeto. Mají se diváci bát?

V úplně jiné situaci se však ocitnu, budu-li na dvou televizorech sledovat programy, u kterých smlouva mezi Skylinkem a jejich dodavatelem specificky stanovuje, že se platí za každý televizor, na kterém je v daném okamžiku možno program sledovat. V tomto případě sdílení karty představuje metodu, jak porušovat smluvní závazek Skylinku, který učinil podpisem smlouvy s dodavatelem programu, řekl Glisník serveru Parabola.cz.

ebf 24 - tip duben

NÁZOR: Sdílení satelitních karet je prý nelegální. Ale proč?

Aby své smluvní závazky Skylink neporušoval, nemůže sdílení karty podporovat. A v tomto ohledu nehraje žádnou roli, zda se jedná o sdílení karty v rámci jedné domácnosti nebo mimo domácnost, dodal Glisník, podle něhož ještě horší formu sdílení placeného obsahu ze satelitu na jednu kartu představuje sdílení tohoto obsahu za peníze, tedy přeprodej služby dalším zákazníkům. Závažnost takovéhoto jednání je řádově vyšší, než u sdílení karty ve vlastní domácnosti, dodal šéf satelitního Skylinku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).