Hlavní navigace

Security Essentials slaví úspěch hlavně u testerů Windows 7

20. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový bezplatný antivir Security Essentials od Microsoftu si na nezájem uživatelů nemůže stěžovat. Týden po vydání ostré verze Microsoft zaznamenal přes 1,5 milionu jeho stažení. Celkové číslo by přitom mohlo být ještě větší, protože Security Essentials si uživatelé stahují i z různých alternativních zdrojů jako je třeba Slunečnice.cz. Oficiální web programu totiž uživatele z řady zemí (včetně České republiky) odmítne s tím, že jejich region není podporován. Ze Spojených států se rekrutuje 27…

Nový bezplatný antivir Security Essentials od Microsoftu si na nezájem uživatelů nemůže stěžovat. Týden po vydání ostré verze Microsoft zaznamenal přes 1,5 milionu jeho stažení. Celkové číslo by přitom mohlo být ještě větší, protože Security Essentials si uživatelé stahují i z různých alternativních zdrojů jako je třeba Slunečnice.cz. Oficiální web programu totiž uživatele z řady zemí (včetně České republiky) odmítne s tím, že jejich region není podporován. Ze Spojených států se rekrutuje 27 procent uživatelů. Po sedmnácti procentech uživatelů má Security Essentials v Brazílii a Číně.

KL22 hlasovani

Do 6. října, tedy týden od vydání ostré verze, stačil Security Essentials odhalit zhruba čtyři miliony infiltraci na půl milionu počítačích. K nejčastěji nalezeným hrozbám patří dle očekávání červy a trojské koně. V Brazílii první místo obsadil notoricky známý Conficker a ve Spojených státech pak trojan Wimad. V Číně vévodí statistikám různé potenciálně nechtěné programy.

Nadpoloviční část infekcí byla nalezena pod Windows XP, což by se vzhledem k jejich tržnímu postavení dalo očekávat. Nicméně u uživatelů antiviru Security Essentials vládnou se 44% podílem Windows 7. Je tedy zřejmé, že antivir Microsoftu používají lidé, kteří si zároveň testují i stále ještě na trh oficiálně neuvedený systém. Podíl Windows XP činí 33 procent, podíl Windows Vista 23 procent. (Microsoft Malware Protection Center)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.