Hlavní navigace

Téměř šedesát krajských úředníků na Vysočině zneužívá pracovní počítače

Jiří Macich ml.

Interní namátkového šetření odhalilo, že téměř šest desítek zaměstnanců krajského úřadu kraje Vysočina používá pracovní počítač během pracovní doby i k aktivitám, které s výkonem zaměstnání nemají nic společného. Celkem má úřad čtyři stovky zaměstnanců. Drtivá většina jich auditem, který probíhal od května do července, prošla bez poskvrnky. Krajský úřad na Vysočině tak prý dosáhl lepších výsledků, než je průměr zjištěný u jiných srovnatelných organizací. Ti zaměstnanci, kteří „hřešili“,…

Interní namátkového šetření odhalilo, že téměř šest desítek zaměstnanců krajského úřadu kraje Vysočina používá pracovní počítač během pracovní doby i k aktivitám, které s výkonem zaměstnání nemají nic společného. Celkem má úřad čtyři stovky zaměstnanců. Drtivá většina jich auditem, který probíhal od května do července, prošla bez poskvrnky. Krajský úřad na Vysočině tak prý dosáhl lepších výsledků, než je průměr zjištěný u jiných srovnatelných organizací. Ti zaměstnanci, kteří „hřešili“, nejčastěji na Internetu vyhledávali informace pro soukromé účely, hráli hry, četli si elektronické knihy nebo se věnovali chatování.

Ti dostanou od vedení úřadu podle míry zneužívání odpovídající tresty. Půjde o písemné upozornění na možnost ukončení pracovního poměru a snížení osobního příplatku od 33 až po 100 procent, uvedl ředitel úřadu Zdeněk Kadlec. O práci přijdou pouze dva pracovníci, kteří kvůli osobním aktivitám prosurfovali polovinu pracovní doby. Audit stál přes 400 000 korun. Tato částka se ale rychle vrátí v úspoře platů, v potenciálu uvolněných rezerv a především ve zvýšení pracovní efektivity, uvedl Zdeněk Kadlec. (Regiony24.cz)

Našli jste v článku chybu?
9. 9. 2009 14:09
Johnny (neregistrovaný)
Myslím že padáka by tam mělo dostat především vedení. Represe nikdy ke zvýšení pracovní efektivity nevedla, tedy ne dlouhodobě.
11. 9. 2009 13:37
Tak mne napadá, čtete to na Lupě po sobě? ;-) Ono totiž, když máme úřad 400 zaměstnanců a přes 60 z nich se dopoustilo nějakého pochybení, jak pak mohla "drtivá většina" projít "bez poskvrnky"? Asi by se dalo polemizovat co je to ona "drtivá většina", ale tak jako tak mi tam tahle věta připadá jako podsunutá odpovědným úředníkem z onoho kraje, který se snaží v očích veřejnosti co nejvíce udržet dobré jméno úřadu...