Hlavní navigace

Sedm procent Čechů odmítá přejít na digitální příjem televize

14. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
14. 7. 2008

Šest set tisíc obyvatel České republiky tvrdí, že ani s vypnutím zemského analogového televizního vysílání nepřejde na digitální příjem televize. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK, který si nechal zpracovat Český telekomunikační úřad (ČTÚ) a o jehož výsledcích dnes předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák informoval novináře.

UXD

Z průzkumu vyplynulo, že pětina lidí si hodlá pořídit digitální přijímač ve chvíli, kdy v jejich regionu bude dostupný signál digitální televize. O něco více, 26 procent respondentů, bude digitalizaci své domácnosti řešit v době, kdy bude známý termín vypnutí analogového vysílání v regionu, 18 procent pak těsně přes jeho vypnutím. Sedm procent dotázaných začne digitální přijímač shánět až poté, co jim začne zrnit obrazovka. Dalších sedm procent digitální příjem zcela odmítá a zbytek neví.

Průzkum probíhal na vzorku 1 854 respondentů starších patnácti let a agentura se vyptávala také na vybavení domácností televizory a digitálními přijímači, ale také na způsob příjmu televizního vysílání. O dalších výsledcích průzkumu vás budeme informovat v dalších aktuálních zprávách.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.