Hlavní navigace

SeeJay Radio expanduje: má licenci pro druhé celoplošné digitální TiP Rádio

Jan Potůček

Provozovatel prvního čistě digitálního celoplošného rádia v Česku obdržel od Rady pro vysílání už druhou celoplošnou licenci. Chystá projekt TiP Rádia.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již druhou licenci pro celoplošné pozemní digitální rozhlasové vysílání získalo pražské taneční SeeJay Radio. Po stejnojemnné stanici, která je dostupná v sítích DAB/DAB+ společností Teleko a RTIcz, spustí vysílání nového programu TiP Rádio. O udělení licence dnes informovala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Oprávnění má platnost na osm let a nové rádio má zahájit vysílání do 360 dnů od obdržení písemného rozhodnutí o udělení licence.

EBF19

K TÉMATU: První čistě digitální rádio v Česku: celoplošnou licenci DAB získalo SeeJay Radio

SeeJay Radio se snaží expanzí v digitálním vysílání získat náskok před tradičními hráči českého rozhlasového trhu, kteří na digitalizaci rádií příliš nevěří. “Digitál je budoucnost, tudíž přijde. Je otázkou, jak rychle. To musí akceptovat i stávající provideři. Pro mě osobně je důležitý horizont dvou až čtyř let s tím, že první dva roky pro nás v podstatě bude promo, kdy se budeme snažit, budeme to tlačit a budeme dělat osvětu,” řekl loni v říjnu v rozhovoru pro DigiZone.cz ředitel SeeJay Radia Svatopluk Janík.