Hlavní navigace

SeeJay Radio zavedlo rubriku věnovanou digitálnímu rozhlasu, vysílá ji každý den

Lukáš Polák

Společnost SeeJay Radio provozuje kromě stejnojmenné taneční stanice také nové Tip Rádio. To by se mělo v rámci DAB multiplexů objevit od ledna příštího roku.

Doba čtení: 2 minuty

Digitální stanice SeeJay Radio do svého vysílání zařadila rubriku „DAB Manie“, která se věnuje výhradně informacím ze světa DAB rozhlasu. V programovém schématu rotuje dvou až tříminutový blok každý den, společně s rubrikami Techzone, Bulvár, Partylist a Filmánie, to znamená sedm dní v týdnu, během odpoledne a ve večerních hodinách. DAB Manie se věnuje především recenzím přijímačů, které jsou k dostání na českém trhu, a to ať už stolním, tak i kapesním (včetně USB), případně DAB tunerům. Rubrikou provádí moderátor Patrik Pašek, kterého znají posluchači SeeJay Radia například z pořadu Píp show.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Co pomůže digitálnímu rozhlasu k větší oblíbenosti? Propagace populární formou

DAB Manie je součástí pravidelné rubriky Techzone, která se věnuje novinkám z oblasti techniky. Pořad si klade za cíl seznámit posluchače SeeJay Radia s technologií DAB, s jejím rozšiřováním v České republice, s jejími výhodami a s přijímači, které jsou pro příjem vhodné. Produkty, které moderátor osobně otestuje, jsou vybírány tak, aby obsáhly kompletní nabízený sortiment dostupný na našem trhu. Do výběrů rádií nebo tunerů se mohou zapojit i samotní posluchači stanice, a to tím, že pošlou svůj tip na jeden z jejich kontaktů uvedený na webových stránkách, případně napíšou přímo moderátorovi.

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas může zamířit do Olomouce a Vizovic u Zlína

SeeJay Radio je první čistě digitální stanicí dostupnou na našem trhu. Kromě internetu vysílá prostřednictvím DAB multiplexů společností TelekoRTI cz. Aktivita okruhu v tomto směru tedy není nijak překvapivá. Její šéf a jednatel Svatopluk Janík už v minulosti například Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ) adresoval výzvu, aby se posunul v oblasti zavádění této technologie. To se má změnit v příštím roce, kdy má být vyhlášen tendr na operátora celoplošného digitálního rozhlasového multiplexu ve III. pásmu. Společnost SeeJay Radio provozuje i novou tematickou stanici Tip Radio. Ta se v DAB objeví od ledna.

Našli jste v článku chybu?