Hlavní navigace

SeeJay Radio zavedlo rubriku věnovanou digitálnímu rozhlasu, vysílá ji každý den

18. 11. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Společnost SeeJay Radio provozuje kromě stejnojmenné taneční stanice také nové Tip Rádio. To by se mělo v rámci DAB multiplexů objevit od ledna příštího roku.

Digitální stanice SeeJay Radio do svého vysílání zařadila rubriku „DAB Manie“, která se věnuje výhradně informacím ze světa DAB rozhlasu. V programovém schématu rotuje dvou až tříminutový blok každý den, společně s rubrikami Techzone, Bulvár, Partylist a Filmánie, to znamená sedm dní v týdnu, během odpoledne a ve večerních hodinách. DAB Manie se věnuje především recenzím přijímačů, které jsou k dostání na českém trhu, a to ať už stolním, tak i kapesním (včetně USB), případně DAB tunerům. Rubrikou provádí moderátor Patrik Pašek, kterého znají posluchači SeeJay Radia například z pořadu Píp show.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Co pomůže digitálnímu rozhlasu k větší oblíbenosti? Propagace populární formou

DAB Manie je součástí pravidelné rubriky Techzone, která se věnuje novinkám z oblasti techniky. Pořad si klade za cíl seznámit posluchače SeeJay Radia s technologií DAB, s jejím rozšiřováním v České republice, s jejími výhodami a s přijímači, které jsou pro příjem vhodné. Produkty, které moderátor osobně otestuje, jsou vybírány tak, aby obsáhly kompletní nabízený sortiment dostupný na našem trhu. Do výběrů rádií nebo tunerů se mohou zapojit i samotní posluchači stanice, a to tím, že pošlou svůj tip na jeden z jejich kontaktů uvedený na webových stránkách, případně napíšou přímo moderátorovi.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas může zamířit do Olomouce a Vizovic u Zlína

SeeJay Radio je první čistě digitální stanicí dostupnou na našem trhu. Kromě internetu vysílá prostřednictvím DAB multiplexů společností TelekoRTI cz. Aktivita okruhu v tomto směru tedy není nijak překvapivá. Její šéf a jednatel Svatopluk Janík už v minulosti například Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ) adresoval výzvu, aby se posunul v oblasti zavádění této technologie. To se má změnit v příštím roce, kdy má být vyhlášen tendr na operátora celoplošného digitálního rozhlasového multiplexu ve III. pásmu. Společnost SeeJay Radio provozuje i novou tematickou stanici Tip Radio. Ta se v DAB objeví od ledna.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.