Hlavní navigace

Šéf Atmedia Majerik: Televizní trh se v příštím roce více rozdrolí

24. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 11. 2011

V příštím roce dojde na českém televizním trhu k větší fragmentaci a drolení. V rozhovoru pro ekonomický deník E15 to uvedl ředitel společnosti Atmedia Petr Majerik. Tato firma u nás zastupuje 21 menších, převážně kabelových stanic. Čekáme, že v Česku bude do tří let okolo stovky stanic, které budou vysílat v češtině. To znamená, že to tempo by mělo být sedm osm nových tematických televizí ročně, konstatoval Majerik.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: DVB-T otevře po 11. listopadu brány téměř všem zájemcům

Podle jeho slov tu například chybí televize, které jsou orientovány na teleshopping nebo esoteriku. Chybí tu i stanice, které by byly více kontaktní, jejichž program se vytváří v součinnosti s lidmi na ulici. Obecně dobrým indikátorem jsou nové typy programů, které zařazují velké stanice, dodal Majerik s tím, že v současné době jsou investoři a současní provozovatelé programů, kteří by měli zájem o nové kanály, ve fázi očekávání. Na jedné straně si uvědomují, že nízké ceny akvizic se už asi nebudou opakovat, na druhé straně hodně posílila role finančních oddělení, dodal ředitel Atmedia.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.