Hlavní navigace

Šéf českého T-Mobilu Milan Vašina povede od Nového roku i sesterský Slovak Telekom

Jan Potůček

Důvodem změny je odchod generálního ředitele Skupiny Slovak Telekom Miroslava Majoroše na stejnou pozici do Telekomu Romania.

Doba čtení: 1 minuta

Dvojnásobnou dávku manažerských povinností bude mít od Nového roku generální ředitel mobilního operátora T-Mobile Czech Republic Milan Vašina. Převezme totiž funkci generálního ředitele slovenské Skupiny Slovak Telekom, z jejíhož čela ke konci letošního roku odejde Miroslav Majoroš. Ten se přesune na stejnou pozici do rumunského Telekom Romania, přičemž si ponechá funkci předsedy představenstva Skupiny Slovak Telekom. Dnes podvečer o tom informoval šéf korporátní komunikace Skupiny Slovak Telekom Andrej Gargulák.

K TÉMATU: O technický chod Nové Digi CZ se postará Slovak Telekom, freeSAT je ze hry

Czech Internet Forum 2018 Tip s tlačítkem

Miroslav Majoroš se rozhodl přijmout nabídku Deutsche Telekomu převzít vedení společnosti Telekom Romania jako její generální ředitel, uvedl Gargulák. Majoroš byl jedním z nejdéle působících generálních ředitelů v čele Slovak Telekomu. Pod jeho vedením došlo k integraci Slovak Telekomu a T-Mobilu Slovakia, ale i akvizici satelitní a kabelové služby Digi TV. Milan Vašina se v podstatě na Slovensko vrací. Má dlouholeté zkušenosti se slovenským trhem. Úspěšně vedl byznys v letech 2002 až 2010, kdy byl generálním ředitelem T-Mobile Slovensko a na této pozici působil až do spojení se Slovak Telekomem v roce 2010, uvedl nynější šéf Slovak Telekomu Miroslav Majoroš.

Na Slovensku působil Vašina do konce roku 2010, po sloučení T-Mobilu a Slovak Telekomu byl výkonným ředitelem pro marketing, prodej a služby zákazníkům. Český T-Mobile vede jako generální ředitel od ledna 2011 a funkci si ponechá i po převzetí stejné funkce ve Skupině Slovak Telekom.

Našli jste v článku chybu?