Hlavní navigace

Šéf ČTÚ: stav antén je u nás příšerný, často jde o sbírku harampádí

16. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
16. 12. 2008

Za harampádí, které na střechách často drží jen silou vůle a připomíná slepená vlaštovčí hnízda, označil předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák antény pro příjem televizního vysílání na mnoha tuzemských domech. Stav antén je u nás katastrofální, řekl Dvořák na pravidelném pondělním setkání s novináři nad měsíční monitorovací zprávou ČTÚ.

KL24

To je sbírka harampádí, co je na střechách. Lepené to je jako vlaštovčí hnízda, prohlásil předseda Rady ČTÚ o společných televizních anténách (STA). Zároveň zopakoval dřívější výzvu ČTÚ, aby se státní informační kampaň k přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání zaměřila právě na problematiku antén.

Problematiku STA jsme projednávali s ministerstvem průmyslu a obchodu a výstupy z této diskuse zveřejníme na našich internetových stránkách, slíbil Dvořák. Národní koordinační skupina pro digitalizaci nedávno vydala aktualizované doporučení, jak upravit STA k příjmu zemského digitálního televizního vysílání.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).