Hlavní navigace

Šéf Datartu: Díky krizi zmizí z Česka některé řetězce s elektronikou

5. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 12. 2008

Hospodářské noviny přinášejí ve svém včerejším vydání rozhovor s Pavlem Slámou, šéfem společnosti Datart, která je jedním z největších řetězců s elektronikou. Sláma si myslí, že Vánoce v elektroobchodech budou podle něho chudší. Posledních pár týdnů pozorujeme, že sice chodí hodně lidí, ale už tolik nenakupují, konstatoval šéf Datartu. Tržby za listopad podle něj v porovnání s minulým rokem poklesly, a jak to dopadne v prosinci, je otázka.

CIF23

Sláma se zároveň obává, že s příštím rokem přijdou krachy některých řetězců, které budou pokračovat i v dalších letech. Na odchodu je prý Electro World, soudě podle britského tisku, řekl šéf Datartu a dodal, že někdy to dopadne tak, jak se říká – s vaničkou vylejete i dítě. Konstatoval však, že tyto obchody nejsou dobře strukturálně provedeny. Je to jako mít taxislužbu a vedle lidí vozit i cement, prohlásil Sláma.

Pavel Sláma také odhadoval, kam až klesnou současné ceny LCD televizorů. Těžko říct, kam až mohou klesnout ceny, ale najednou bude na trhu k dispozici jednou tolik televizorů co dnes, myslí si šéf řetězce. Vývoj jde podle něj neustále dopředu a nebude prý trvat dlouho, kdy budou na trhu televizory jen pár milimetrů široké.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).