Hlavní navigace

Šéf Datartu: Díky krizi zmizí z Česka některé řetězce s elektronikou

Sdílet

5. 12. 2008

Hospodářské noviny přinášejí ve svém včerejším vydání rozhovor s Pavlem Slámou, šéfem společnosti Datart, která je jedním z největších řetězců s elektronikou. Sláma si myslí, že Vánoce v elektroobchodech budou podle něho chudší. Posledních pár týdnů pozorujeme, že sice chodí hodně lidí, ale už tolik nenakupují, konstatoval šéf Datartu. Tržby za listopad podle něj v porovnání s minulým rokem poklesly, a jak to dopadne v prosinci, je otázka.

cif20-tip-online-recnici

Sláma se zároveň obává, že s příštím rokem přijdou krachy některých řetězců, které budou pokračovat i v dalších letech. Na odchodu je prý Electro World, soudě podle britského tisku, řekl šéf Datartu a dodal, že někdy to dopadne tak, jak se říká – s vaničkou vylejete i dítě. Konstatoval však, že tyto obchody nejsou dobře strukturálně provedeny. Je to jako mít taxislužbu a vedle lidí vozit i cement, prohlásil Sláma.

Pavel Sláma také odhadoval, kam až klesnou současné ceny LCD televizorů. Těžko říct, kam až mohou klesnout ceny, ale najednou bude na trhu k dispozici jednou tolik televizorů co dnes, myslí si šéf řetězce. Vývoj jde podle něj neustále dopředu a nebude prý trvat dlouho, kdy budou na trhu televizory jen pár milimetrů široké.