Hlavní navigace

Šéf kabelového UPC slibuje zákazníkům AMC, Film+ i H2 v HD kvalitě

12. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Klienti největšího kabelového operátora u nás se dočkají také zařazení Primy Max HD. Stanice bude dostupná zákazníkům hned od svého startu, tedy 20. listopadu.

Filmový a seriálový kanál AMC odstartuje v HD rozlišení pro Českou republiku a Slovensko v první polovině příštího roku. V chatu se zákazníky to uvedl Frans-Willem de Kloet, generální ředitel největšího kabelového operátora u nás, společnosti UPC Česká republika. Naší strategií je postupně programy v SD převádět do HD, takže se určitě přidáme, uvedl de Kloet. Stejnojmenný provozovatel stanice, tedy společnost AMC Networks International – Central Europe, už před několika dny taktéž DigiZone.cz potvrdil, že v HD kvalitě odstartuje i stanice Film+, která letos přešla pod její křídla.

K TÉMATU: AMC po převzetí Filmu+ posiluje jeho pozici, chystá i verzi s vysokým rozlišením

Generální ředitel kabelového UPC také dále uvedl, že významného rozšíření se má dočkat videotéka My Prime, ke které nabízí operátor neomezený přístup za měsíční paušál. Pro rok 2016 budeme nabídku velmi výrazně rozšiřovat o kultovní zahraniční seriály a přibude další významný obsah pro děti. Ve sledovanosti videotéky My Prime sledujeme každý měsíc nárůst o více jak 20 %, informoval zákazníky Frans-Willem de Kloet, který velmi konkrétně odpověděl i na zařazení stanic Film+ HD a H2 HD. V nabídce by se podle jeho slov měly objevit v únoru, případně březnu.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Kanál H2 rozšíří distribuci, jeho vlastník uzavřel dohodu s majitelem UPC

Velmi příjemnou novinkou pro klienty by měla být skutečnost, že od samého počátku budou mít k dispozici ve vysokém rozlišení (HD) i stanici Prima Max. Další programy, zejména ty zahraniční, by se v nabídce UPC Česká republika měly objevit v HD kvalitě začátkem příštího roku. Jak již bylo řečeno, v únoru, případně březnu. Často frekventovanou otázkou bývá také zařazení stanice JOJ Cinema. O tomto kroku ale podle de Kloeta zatím není rozhodnuto. S otazníkem zůstává, jak se změní postoj operátora, když nyní provozovatel televize oznámil nasazení reklamních bloků od listopadu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).