Hlavní navigace

Šéf lidovců opět obviňuje Otázky Václava Moravce. Prý falšují průzkumy

16. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 3. 2010

Lidovecký předseda Cyril Svoboda obvinil Českou televizi, že průzkumy předvolebních preferencí politických stran, které si nechává zpracovat v jednotlivých krajích a rozhoduje podle nich, koho pozve do speciálních Otázek Václava Moravce, jsou „cinklé“. Lidovci se totiž neprobojovali mezi strany, které budou mít zítra svého krajského volebního lídra v debatě na ČT.

K TÉMATU: Zelení a lidovci si stěžují na ČT kvůli Otázkám Václava Moravce

Svoboda se podle zpravodajského serveru iDnes.cz rozlítil o to víc, že kvůli nízkým preferencím KDU-ČSL narychlo opustil kandidátku strany v Praze a přešel právě do Hradce Králové. Počítal totiž s tím, že v lidovecky tradičně silných východních Čechách strana pětiprocentní hranici preferencí, potřebnou pro účast v Otázkách Václava Moravce, lehce překročí. Jenže podle průzkumů agentur SC&C a STEM skončila těsně pod ní s výsledkem 4,5 procenta.

REPORTÁŽ: Na návštěvě u… předvolebních Otázek Václava Moravce Speciál v Pardubicích

Mobile Internet Forum 2022

Do královéhradecké debaty se neprobojovala ani Strana zelených, která v regionu postavila do čela své kandidátky populární socioložku Jiřinu Šiklovou. Právě Zelení společně s lidovci kritizovali přístup ČT k obsazování předvolebních Otázek Václava Moravce již před prvním krajským vysíláním z Karlových Varů. Obě strany se dosud do tohoto pořadu probojovaly pouze v Pardubicích.

V Hradci Králové se Otázek Václava Moravce Speciál zúčastní volební lídři ČSSD, ODS, TOP 09, KSČM, Věcí veřejných a SPO – Zemanovců. Právě účast strany Miloše Zemana se šéfovi KDU-ČSL nezdá. Odmítá představu, že by tato nová strana měla v Královéhradeckém kraji vyšší preference než lidovci. V žádném případě nemám v plánu vracet se na kandidátku do Prahy, komentoval Svoboda svoji neúčast v zítřejším televizním duelu v Hradci Králové.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.