Hlavní navigace

Šéf programových okruhů ČT: Mobil je nedílnou součástí televize

11. 11. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
11. 11. 2011

Na včerejší konferenci Czech Internet Forum, jejímž organizátorem byl server Lupa.cz, který patří stejně jako DigiZone.cz do rodiny webů společnosti Internet Info, vystoupil i šéf programových okruhů České televize Milan Fridrich. Ten promluvil o fenoménu takzvaných nových médií. Právě stejnojmennou sekci dříve Fridrich vedl. Po něm ji převzala Pavlína Kvapilová. V této oblasti nemá cenu na něco čekat. Mobil je jedním z pomocníků, který umožní šířit televizi jinou cestou, uvedl Fridrich.

ČTĚTE TAKÉ: Milan Fridrich povede program ČT, Nová média převezme Pavlína Kvapilová

Když chce někdo začít s takzvanými novými médii, je třeba, aby si definoval několik cílů, a to na internetu, v mobilech, na tabletech i sociálních sítích. Nejaktivnější jsme na Facebooku a Twitteru, ale neznamená to, že když budou existovat nové možnosti sociálních sítí, že se tu nebudeme etablovat. Chceme vytvořit aplikace i pro chytré televizory, mimo jiné takzvaný superteletext. Televizor není možné mít s plným zásobníkem nábojů, aniž by se na trhu nerozšířily boxy, které umožní příjem hybridní televize HbbTV, konstatoval Fridrich.

NEPŘEHLÉDNĚTE: iVysílání ČT pro iPad získalo cenu na Internet Effectiveness Awards 2011

Proč má být obsah Česká televize například na mobilu? Existují diváci, kteří si například klasickou televizi nikdo nezapnou. V současné době je určena ČT 1 především pro staršího diváka, a to chceme změnit, uvedl Fridrich. ČT by tedy měla mít možnost oslovit nového diváka orientovaného na nová média. Mobil se ukázal jako prostředek, jak si otestovat některé platformy. Výroba plikace je poměrně levná. Ta nejnáročnější stojí do 400 tisíc. Za tyto peníze se dá udělat poměrně hodně muziky. Chtěli jsme udělat také propagaci aktivit, které ukazují ČT v jiném světle, sdělil Fridrich.

ux tip do článku

K TÉMATU: ČT 4 už vysílá také v tabletech iPad od Applu

V současné době se může Česká televize pochlubit 370 tisíci staženími svých aplikací. Co se týká čísel, nejpopulárnější je aplikace pro ČT 24. Na iPhone si ji stáhlo 62 tisíc, na Android 64 tisíc. Následují ČT 4 pro iPhone a Android a nakonec iVysílání. Jak jsou na tom jiné platformy? Symbian ČT 4 má 15.300 stažení, ČT 24 přes 17 tisíc stažení. Tahle čísla vůbec nejsou špatná, pochválil si Fridrich. Co se týká denních unikátních přístupů, Česká televize jich má 30 až 40 tisíc. Masa pořadů, které produkujeme, by měla být dostupná i na jiných platformách. Patří k výbavě moderního člověka, konstatoval šéf programových okruhů ČT.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).