Hlavní navigace

Šéf Skylinku: Novinky odhalíme ve vhodnou chvíli, nejpozději začátkem podzimu

22. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Žhavými kandidáty na rozšíření HD nabídky jsou například stanice Food Network a Fine Living. Tuto skutečnost potvrdil Jaromír Glisník serveru DigiZone.cz už v první polovině června.

Na start podzimní televizní sezóny, tedy období, kdy nejvíce diváků usedá k obrazovkám, se připravují nejen samotné televize, ale také operátoři. Výjimkou nebude ani satelitní služba Skylink. Jaromír Glisník, člen představenstva lucemburské M7 Group, která je jeho provozovatelem, se na novinky také připravuje, zatím je ale nechce v tuto chvíli specifikovat. V dlouhodobém horizontu budou všechny televizní stanice se slušnou sledovaností v HD. Je to trend, který se nedá zastavit. Novinky v oblasti HD u Skylinku odhalíme, až k tomu bude vhodný čas. Počítám, že koncem léta nebo na počátku podzimu, uvedl Glisník.

UXD

K TÉMATU: HD verze kanálů Food Network a Fine Living by mohly odstartovat na podzim

Jaromír Glisník už před několika měsíci serveru DigiZone.cz naznačil, že v nabídce by se mohly objevit HD verze kanálů Food Network a Fine Living. To byl ostatně i důvod, proč byly tyto stanice ve standardní kvalitě do portfolia Skylinku zařazeny. Vysílání Food Network a Fine Living v HD je do značné míry závislé na jejich vysílateli, sdělil v červnu letošního roku naší redakci Glisník. Satelitní služba už se snaží delší dobu prezentovat jako lídr vysokého rozlišení mezi operátory poskytujícími distribuci prostřednictvím družice. V minulosti už z nabídky vyřadil například SD verze stanic HBO, Eurosport 2 nebo Sport 2.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.