Hlavní navigace

Senát vrátil návrh na zrušení koncesionářských poplatků

5. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 11. 2009

Koncesionářské poplatky pro Českou televizi a Český rozhlas zatím zůstávají beze změny. Senátoři dnes vrátili předlohu, která se zabývala rušením poplatků, k doplnění výborům. Navrhli to zástupci ODS, kteří zrušení neúspěšně prosazovali. Zástupci ostatních frakcí zrušení poplatku odmítli podpořit. Většinou používali stejných argumentů jako obě veřejnoprávní média, která změnu financování odmítla. Informuje o tom zpravodajský server ČT24.cz.

Občanští demokraté zrušení poplatků zdůvodňovali mimo jiné tím, že systém jejich výběru je přežitý a nákladný. Každá domácnost by jejich zrušením mohla ušetřit ročně přes 2000 korun. Poplatky přitom nerozlišují, kolik členů domácnost má, občanští demokraté je proto považují za asociální a za další daň, píše redakce ČT, která sledovala dnešní jednání. Někteří senátoři se však obávali, ze zrušení poplatků by vedlo ke ztrátě nezávislosti médií veřejné služby a tím k faktickému „zestátnění“ České televize a Českého rozhlasu.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.