Hlavní navigace

Seriál Neviditelní o „vodnících v utajení“ poběží na ČT 1 od září vždy v pátek večer

Lukáš Polák

UVNITŘ PRESSKIT A FOTOGALERIE – Česká televize odhalila chystanou novinku na posledním ročníku karlovarského filmového festivalu. V hlavní roli se představí Jiří Bartoška.

Doba čtení: 1 minuta

Další fotografie z natáčení a také presskit, tedy materiály pro novináře, dnes zveřejnila Česká televize při příležitosti představení očekávané programové noviny Neviditelní. Ta bude pojednávat, jak je již známo, o „vodnících v utajení“. Bude tedy čerpat z myšlenky, že tyto pohádkové postavy žijí mezi námi, avšak svou identitu tají. Za vodníka se pro zajímavost označil na karlovarském filmovém festivalu z legrace i generální ředitel veřejnoprávního média Petr Dvořák. Koketoval přitom s myšlenkou, že by se mohl objevit v pokračování Neviditelných, tedy pochopitelně za podmínky, že první řada bude úspěšná.

K TÉMATU: Česká televize naváže na komedii Konec vodníků v Čechách, chystá Neviditelné

TVCON 2018 tip Dvořák

Když jsem přečetl první scénář Radka Bajgara, zajásal jsem. V historii české komedie patří podobná poetika k tomu nejzábavnějšímu. Ať je to Pane, vy jste vdova, Což takhle dát si špenát, Arabela nebo Zítra vstanu a opařím se čajem. Zároveň je to scenáristicky jedna z nejnáročnějších disciplín, která vyžaduje odvahu. No a také je to Radkův režijní debut. Že to bylo v mnoha parametrech nové a dalo to energii celému štábu je na výsledku, myslím, vidět, uvedl kreativní producent České televize Michal Reitler. Česká televize zároveň potvrdila, že Neviditelní se budou vysílat od září vždy v pátek od 20:00. Přesný termín nasazení ale na Kavčích horách ještě tají.

Press Kit Neviditelni by Lukáš Lucky Polák

Našli jste v článku chybu?