Hlavní navigace

Seriál Vyprávěj by měla ČT stáhnout z vysílání, míní radní Milan Uhde

30. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 12. 2009

Ostrou kritiku od člena Rady České televize Milana Uhdeho si vysloužil seriál Vyprávěj, který ČT vysílá na svém prvním programu každé pondělí od 20 hodin. Seriál Vyprávěj, to je taková řídká, odporná ostuda, že bych to těm lidem dal k náhradě. Já doufám, že existuje určitý procentuální podíl ze mzdy, který musí zaměstnanec zaplatit, když tu práci povrtá, prohlásil Uhde v diskusi na zpravodajském Rádiu Česko.

ROZHOVOR: Filip Bobiňski: Seriál Vyprávěj jsme neukradli, je to naše dílo

Content 23

Uhde také prohlásil, že seriál do ČT prosadili lidé, kteří mají rodinné vazby na jeho tvůrce. Paní Marča Arichteva vede redakci seriálů. Pokud vím, seriál Vyprávěj režíruje její syn. Cožpak o to, kdyby to bylo výborné, ale to je něco tak obludně špatného. To je katastrofální nezdar projektu, který měl být výkladní skříní České televize, uvedl Uhde.

Projekt seriálu Vyprávěj pro ČT připravila společnost Dramedy, která dříve produkovala seriály Horákovi pro ČT nebo Redakce pro televizi Nova. Vedení ČT je s výsledky její práce spokojeno, seriál Vyprávěj je stále sledovanější. Jeho poslední díl v pondělí 27. prosince sledovalo více než 1,5 milionu dospělých diváků a ve sledovanosti porazil i hlavní večerní pořad na Nově.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).