Hlavní navigace

Seriál Vyprávěj je definitivně dotočen, poslední díl ČT 1 odvysílá v pátek 14. června

10. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Poslední klapka Vyprávěj padla tento čtvrtek na zámku v Dobříši. Producent už připravuje natáčení nového seriálu První republika, který se na obrazovce objeví příští rok.

Definitivně poslední díl seriálu Vyprávěj odvysílá Česká televize v pátek 14. června. Poslední klapka padla tento čtvrtek na zámku v Dobříši. Na závěr natáčení se sešly všechny hlavní hvězdy seriálu, jehož děj začínal v roce 1964 a sledoval hlavní hrdiny z rodiny Dvořákových až do roku 2005. Seriál, který letos opět potvrdil televizní cenu TýTý, zabral celkem 854 natáčecích dní, 805 dní ve střižně a přes 3 000 klapek, informovala mluvčí ČT Michaela Fričová.

K TÉMATU: ČT představila chystané filmy a seriály, připravuje „Vyprávěj“ z první republiky

„Vyprávěj vzniklo šťastnou shodou okolností, kdy jsme se potkali s producentem Filipem Bobiňským – on hledal scenáristu pro svůj seriálový retro projekt a já jsem si už několik měsíců střádal příběhy a historky z celé rodiny pro svůj vzpomínkový film z dětství,“ popisuje scénárista Vyprávěj Rudolf Merkner. „Takže když se mě zeptal, jestli by mě to téma nezajímalo, byl jsem nadšený a vychrlil jsem na něho velmi rychle vlastně celý příběh,” dodal. Celkově si v seriálu zahrálo přes 700 herců a na 4 000 komparzistů.

ČTĚTE TAKÉ: Na návštěvě u… natáčení třetí řady retro seriálu Vyprávěj

BRAND

"Vyprávěj je nejdelším seriálovým projektem České televize a patří mezi divácky nejpopulárnější,“ konstatuje programový ředitel ČT Milan Fridrich. „Jsem rád, že seriál končí na svém vrcholu. To nejhorší, co takový dlouhodobý projekt může potkat, je totiž tichý odchod ze scény kvůli klesajícímu zájmu diváků.“ Vyprávěj v průměru sledoval přes milion diváků, ČT 1 jej s krátkými přestávkami vysílala od roku 2009. V pátek večer od 20 hodin se stal nejsledovanějším pořadem na českých televizích. Získal pět cen TýTý a Zlatou nymfu pro nejlepší producenty na festivalu v Monte Carlu.

Producent Vyprávěj nyní pro ČT připravuje další podobný projekt, historický seriál První republika. “Měl by na příkladu konkrétních lidských osudů ukázat rozvoj svobodného Československa po 1. světové válce v kontextu českých i evropských dějin,” přiblížil Milan Fridrich. Půjde o ságu mapující atmosféru první republiky od roku 1918 do roku 1945. V centru dění jsou pestré osudy rozvětvené rodiny Valentových, která zbohatla na válečných zakázkách a stěhuje se z venkova do Prahy, do Podolí. Osudy hrdinů se – podobně jako u Vyprávěj – budou prolínat s událostmi tehdejší doby a připomenou divákům některé významné momenty naší historie.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).