Hlavní navigace

Server digitalizace.info pořádá demonstraci za kvalitní signál

15. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 9. 2008

AKTUALIZOVÁNO Šéfredaktor serveru digitalizace.info Radek Donát vyzývá na svých internetových stránkách, aby se Pražané, kteří byli postiženi přesunem digitálního vysílání multiplexu A ze Žižkova na Strahov účastnili demonstrace, která se bude konat před sídlem Českých Radiokomunikací. Pokud se přidáte k chystané demonstraci (středa 17.9. ve 14:00 před sídlem GŘ ČRa), budeme rádi, uvádí server digitalizace.info. Donát přiznává, že rekonstrukce na Žižkově je pochopitelně nutná, ale skutečnost, že někteří obyvatelé budou přes měsíc bez signálu, je podle něj přece jen „silná káva“.

ČTĚTE TAKÉ: Horizontální nebo vertikální polarizace u DVB-T. Co je lepší?

ICTZ23

České Radiokomunikace přesunuly v sobotu signál multiplexu A z pražského Žižkova na Strahov a mnozí diváci to nesou velmi nelibě. Bohužel na ně tato skutečnost dopadla tím nejhorším možným způsobem – jsou bez signálu. A kde je tedy problém? Čtenáři DigiZone.cz ho vidí ani ne tak v tom, že ČRa přesunuly vysílání do jiné lokality, ale ve skutečnosti, že společnost změnila polarizaci vysílání. Zatímco ze Žižkova se vysílalo horizontálně, signál ze Strahova je šířen vertikálně. Problém skutečně není záležitostí jednotlivců, ale týká se mnoha občanů.

Šéfredaktor serveru digitalizace.info Radek Donát DigiZone.cz informoval, že se žádná demonstrace před sídlem ČRa konat nebude.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.