Hlavní navigace

Server DigiZone.cz zpřehlednil seriál recenzí set-top-boxů

20. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 2. 2008

Místo jednoho společného identifikačního obrázku deset rozdílných. Takovou novinku pro členění recenzí digitálních přijímačů zavedl server DigiZone.cz počínaje dnešním dnem. Z obrázku se čtenáři na první pohled dozví, pro jakou platformu digitálního příjmu je recenzovaný set-top-box určený, nebo kterou nadstandardní vlastností oplývá. Obrázek u každého článku vidí čtenáři serveru DigiZone.cz vždy jako součást prvního odstavce, pro recenze býval dosud obrázek až na výjimky společný.

Seriál recenzí začal na DigiZone.cz vycházet už při startu serveru a od října 2005 se tak dočkal více než 110 dílů. Chtěli jsme proto zjednodušit orientaci všem, kdo se podívají na kompletní výpis recenzí a hledají tu set-top-box, který by jim nejlépe vyhovoval, uvedl zástupce šéfredaktora serveru Jan Kálal, autor nového členění.

PROHLÉDNĚTE SI: Seriál Recenze set-top-boxů

Součástí nových obrázků je vždy text. Ten upozorňuje čtenáře buď na určení set-top-boxu pro jednu či více platforem digitálního vysílání (DVB-T, DVB-S, DVB-T/-S), nebo na nějakou mimořádnou vlastnost. Třeba na zabudovaný pevný disk, DVD přehrávač nebo podporu vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV), doplnil Jan Kálal. V rychlé orientaci by čtenářům měla napomoci také různobarevnost jednotlivých textů v obrázcích. Protože seriál recenzí obsahuje i několik servisních nebo souhrnných textů, vznikl pro jejich rychlé odlišení obrázek „Speciál“ zvýrazněný zlatým pozadím.

Recenze set-top-boxů vycházejí na DigiZone.cz tradičně každé pondělí. Od letošního roku se pravidelně po týdnu začaly střídat přijímače pro zemskou a satelitní platformu digitálního příjmu. Testy výrobků pro digitální kabelovou televizi (DVB-C) nebo televizi přes pevnou linku (IPTV) zatím server neprovádí, operátoři tyto výrobky totiž běžně dodávají svým zákazníkům sami a často jim ani nedávají na výběr.

KL22 hlasovani

Kromě recenzí nabízí DigiZone.cz také obsáhlou databázi set-top-boxů. Databáze přehledně shrnuje základní vlastnosti jednotlivých přijímačů a umožňuje zájemcům jejich snadné porovnání.

VYZKOUŠEJTE: Databáze set-top-boxů