Hlavní navigace

Server DigiZone jako specializovaná sekce Lupy a prémiový obsah pro všechny

25. 1. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Od začátku února se web DigiZone.cz stane samostatnou částí serveru Lupa.cz. Zároveň budou všem čtenářům zpřístupněny články, určené v minulosti pouze předplatitelům.

Jako součást nové strategie vydavatelství Internet Info dojde od 1. února letošního roku ke spojení dvou silných webových značek, serverů DigiZone.cz a Lupa.cz. Záběr i produkovaný obsah obou zpravodajských portálů se nejen díky vzájemné konvergenci webových a televizních světů stále častěji překrýval a doplňoval.

Výsledkem této změny by primárně mělo být zvýšení komfortu pro samotné čtenáře. Na jednom místě budou nově soustředěné informace nejen o dění na českém i zahraničním internetu, ale také nejnovější aktuality ze světa médií včetně detailních rozborů dění ve světě digitální televize a obecně v moderních digitálních domácnostech.

Inzerentům tak dokážeme nabídnout server s návštěvností okolo půl milionu reálných uživatelů měsíčně, uvádí Ján Simkanič, výkonný ředitel vydavatelství Internet Info. Jako přední vydavatel IT obsahu dokážeme správnou kombinací serverů Lupa.cz, Root.cz a Slunečnice.cz zasáhnout všechny relevantní cílové skupiny, dodává.

Prostřednictvím svých zkušeností a získané odbornosti by se pak chtěl web DigiZone ještě více profilovat v rámci odborných akcí a konferencí, pořádaných společností Internet Info, a výrazněji se podílet na jejich průběhu i obsahu. Už na duben je tak plánována třeba tradiční konference TV CON, jejíž letošní už pátý ročník se bude kromě jiného věnovat perspektivám a možnostem platformy HbbTV.

Rozhovory, analýzy i nejnovější technologie…

Svým zaměřením se DigiZone bude i nadále věnovat všem metodám příjmu i distribuce televizního digitálního vysílání, jeho jednotlivým platformám i nejmodernějším technologiím, jako je hybridní televizní vysílání HbbTV, Ultra HD rozlišení nebo platforma IPTV a populární VoD služby.

Čtenáři proto nebudou ochuzeni o obsáhlé a detailní rozhovory, které se staly jakousi tradiční zbraní v rámci obsahu DigiZone, ani o podrobné analýzy změn na televizním a rozhlasovém trhu nebo přehledové články mapující nabídku dostupných přijímačů podle nejrůznějších kritérií.

Samozřejmostí bude i souvislý informační servis k probíhajícímu přechodu na nový standard zemského televizního vysílání DVB-T2. Všechny články věnované tuzemskému vysílání v DVB-T2 čtenáři i nadále najdou soustředěné v samostatném boxu, který kromě přehledu kompatibilních přijímačů nabízí i podrobné informace a harmonogram samotného přechodu.

Prémiový obsah bude nově přístupný všem

Věřím, že informace a zkušenosti redakce serveru DigiZone obohatí obsah Lupy, což uvítají i její čtenáři. Vycházíme tak vstříc i hlasům, které volaly po větší žánrové pestrosti a rozšíření záběru současné Lupy, těší se na spolupráci šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

Cloud23

Chtěl bych poděkovat všem spolupracovníkům i aktivním čtenářům webu DigiZone a doufám, že si jejich přízeň web uchová i v nové podobě, komentuje aktuální změny šéfredaktor DigiZone Jan Brychta.

Součástí chystaných změn bude i uvolnění prémiového obsahu, kdy všechny články z placené sekce, přístupné dosud pouze předplatitelům, budou od února volně dostupné všem čtenářům. Všichni zájemci se tak budou moci přesvědčit o vysoké úrovni těchto materiálů, která jasně dokládá, že si tyto články formu placeného přístupu zasloužily, láká čtenáře Brychta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).