Hlavní navigace

Servus TV HD, nekódovaná hvězda na satelitu

8. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
8. 10. 2009

Rakouská regionální televize Servus TV HD se stala měřítkem pro vysílání v HDTV rozlišení. Server DiGITAL fernsehen upozorňuje na to, že čtenáři v jeho diskusním fóru si pochvalují, jak nečekaně kanál vtrhl na trh. V současné době je zavádění HDTV spíše v takové fázi, že se vysílá v tomto formátu nejprve menší část programu, který postupně narůstá, Servus TV zvolila postup přesně opačný. V nativním HD již vysílá vše.

KL24

K TÉMATU: Na satelitu odstartoval volný rakouský HDTV kanál Servus TV

Za týden od svého startu si získal kanál nejen oblibu díky velmi dobré kvalitě obrazu, ale také kvůli tomu, že jedna z audiostop je v Dolby Digital 5.1. Ba co víc, v HDTV je vyráběno také regionální zpravodajství. Program tohoto volně šířeného kanálu z Astry je velmi atraktivní. Kromě pořadů z lokální i mezinárodní kulturní a umělecké scény má přinést přenosy z koncertních a operních síní, sportovní akce a formáty s dokumentárním charakterem. Provozovatelem kanálu je společnost Red Bull Media House GmbH, rakouská pobočka výrobce známých energetických nápojů. Stanice nahradila kanál Salzburg TV.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).