Hlavní navigace

Šest členů RRTV by mělo jako ušlou mzdu dostat 20 milionů Kč

8. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 7. 2008

Podle výpočtu ministerstva kultury (MK) by mělo šest bývalých členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Zdeněk Duspiva, Pavel Foltán, Josef Musil, Jiří Novotný, Petr Štěpánek a Petr Žantovský dostat dohromady 19,9 milionu korun jako ušlou mzdu, odchodné a pojistné z platů. Na dotaz ČTK to včera uvedl šéf Úřadu RRTV Petr Bartoš.

Nemáme informaci, že by částka byla vyplacena, uvedl na dotaz ČTK Bartoš. Právní rozbory radě nedoporučují v současné době částku vyplatit bez příkazu soudu, případně bez pokynu subjektu, který přiděluje radě prostředky k pokrytí nákladů její činnosti, uvedl. Pro úplnost dodáváme, že rada nemá příslušnou částku k dispozici, do­dal.

Šestice byla členy dřívější vysílací rady v čele s Martinem Muchkou, která byla na doporučení sněmovny odvolána tehdejším premiérem Vladimírem Špidlou (ČSSD) v dubnu 2003. Odvolání bylo součástí dění kolem výsledku arbitráže ČR s Central European Media Enterprises (CME), po níž musela ČR zaplatit CME přes deset miliard korun za její podle arbitráže znehodnocenou investici do komerční televize Nova.

Cloud23

Šest z tehdejších členů rady ale nesouhlasilo ani s uvedenými důvody, ani se způsobem, jakým byli odvoláni. Podle nich i parlamentní komise, která měla posléze najít viníka prohrané arbitráže, konstatovala, že rada viníkem není. Obrátili se nakonec na soud, který jim po čtyřech letech sporů loni na konci května vyhověl. Soud zrušil odvolání jednotlivých členů rady a celou věc vrátil opět premiérovi, kterým je nyní Mirek Topolánek (ODS).

Zdroj: ČTK

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).