Hlavní navigace

Šest nových digitálních televizí chce založit asociaci

15. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 6. 2006

Majitelé licencí pro nové digitální televize v multiplexech B a C, zpravodajský kanál Z 1, hudební televize Óčko, plnoformátové programy Febio TV a TV Barrandov, dětská TV Pohoda a regionální síť RTA uvažují o založení společné organizace, která by během zavádění zemského digitálního vyslání hájila jejich zájmy. Nápad na vytvoření Asociace provozovatelů digitálních televizí (APDTV) ve středu představil majitel Febio TV Fero Fenič.

ICTZ23

Do chvíle, kdy budeme všichni na stejné startovní čáře, tedy do vypnutí analogového vysílání, je vhodné spolupracovat, řekl Fenič agentuře ČTK. Během tohoto období si podle něj nové digitální televize nebudou příliš konkurovat. O tom, zda asociace skutečně vznikne, mají majitelé šesti digitálních licencí jednat příští týden. Generální ředitel hudebního kanálu Óčko Jiří Balvín ale předpokládá, že asociace spíše vznikne. Nemělo by jít ale o nic, co by stálo proti Asociaci televizních organizací (ATO), která je zadavatelem peoplemetrového průzkumu sledovanosti, do­dal.

Fero Fenič předpokládá, že pokud asociace vznikne, nepůjde o uzavřené sdružení šesti provozovatelů, ale otevře se i dalším zájemcům. Mezi adepty by mohly být stanice, které vysílají digitálně přes satelit nebo kabelové rozvody.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.