Hlavní navigace

Šestidílná „Světská odysea“ v České televizi. Od září

28. 8. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
Tzv. světské netřeba představovat. Ti nejstarší je znají dokonale, ti starší výborně. Pro ty mladší a nejmladší z nás je to ale už nejspíše jiné.

Cirkus Kellner bojuje o přežití. Rodina Fialových neustále putuje po trzích a poutích. A zavedený cirkus Humberto? Tvůrci šestidílného seriálu si kladou za cíl nabídnout divákům bezprostřední a pravdivou sondu o poměrech panujících mezi touto skupinou obyvatel.

Trvalo několik let, než tvůrci získali důvěru uzavřených a svérázných světských, lidí nezakotvených, a přesto tak silně spojených osobními a rodinnými vazbami. Cirkusáci a provozovatelé pouťových atrakcí přežívají v hypermoderním světě, každoročně se se svými maringotkami a nákladními auty vydávají na cestu po Česku a zemích východní Evropy, popisuje vše kreativní producent Petr Kubica.

ČTĚTE TAKÉ: Podzimní nadílka České televize přinese mj. dlouho očekávaný seriál Victoria

Česká televize má novou tiskovou mluvčí a nového vedoucího komunikace

Česká televize vyslala zpravodaje do Londýna a Istanbulu, mění se i rozhlasoví krajánci

Tzv. světští nakonec filmaře vpustili i do svého soukromí, které na cestách většinou tvoří jen pár čtverečních metrů maringotky. Spolupráce byla bezproblémová a korektní, filmaři nebyli příliš vlezlí a my jim na oplátku nebránili v natáčení v podstatě ničeho, popisuje vše ředitel cirkusu Humberto Hynek Navrátil.

ICTZ23

„Privát“, jak světští nazývají vše mimo jejich svět, má často vůči kolotočářům a komediantům předsudky. Jsou to ale lidé, kteří si nestěžují, nestojí s nataženou rukou, nýbrž pracují. A drží pohromadě jako rodina a starají se o sebe navzájem. Natáčení probíhalo nejen během jejich sezony, ale také v zimě. Divák tak nahlédne i do zákulisí takzvaných zimovišť.

Nový docusoap Světský se na obrazovkách ČT2 objeví poprvé ve středu 6. září ve 22:00 hodin. Návštěvníci festivalu Letní Letná však mohli jeden z dílů vidět v předpremiéře.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.