Hlavní navigace

Seznam chystá nový televizní program (aktualizováno)

Karel Wolf

Na 20. prosinec plánuje Seznam.cz spuštění betaverze nové doplňkové služby, kterou by měl být pokročilý televizní program na adrese www.codavaji.cz, který postupně nahradí neinteraktivní a informačně předimenzovaný televizní program ze stránek Novinky.cz. Seznam se tímto krokem pokouší vypořádat se záplavou podobných služeb ostatních portálů (tv.aktualne.centrum.cz, prepni.atlas.cz/tv, TV program na iDnes.cz).

Doba čtení: 2 minuty

Na 20. prosinec plánuje Seznam.cz spuštění betaverze nové doplňkové služby, kterou by měl být pokročilý televizní program na adrese www.codavaji.cz, který postupně nahradí neinteraktivní a informačně předimenzovaný televizní program ze stránek Novinky.cz. Seznam se tímto krokem pokouší vypořádat se záplavou podobných služeb ostatních portálů (tv.aktualne.cen­trum.cz, prepni.atlas.cz/tv, TV program na iDnes.cz).

V současné době sofistikovanější televizní program nabízí pouze Tiscali.

Jako první v České republice přicházíme u podobné služby s unikátním layoutem, řekla k tomu Lupě Rita Gabrielová, tisková mluvčí společnosti a její kolega, produktový manažer David Biksadský dodává, že hlavní změna spočívá v přechodu do řádkového formátu, který nám přišel pro danou službu rozhodně přehlednější než tradiční sloupcový, známý z tištěných médií a běžných content management systémů. Pod záložkou Řádkový program nalezne uživatel loga s výpisem jednotlivých televizních stanic a následuje časová linka, která se vám automaticky posouvá po 30 vteřinách, takže vidíte u všech stanic aktuálně vysílané programy, tak, jak jdou v časové ose za sebou, komentuje David Biksadský. Pro tradičně založené uživatele služba ponechává v samostatné záložce i sloupcový TV program.

Všechny pořady bude možné přidávat do individuálních výběrů či sledovat anotace nebo ukázky prolinkované ze služby Stream.cz. Kromě této funkce nabídne aplikace možnost upravovat pořadí a počet zvolených stanic, informovat o vysílacích formátech jednotlivých kanálů nebo se zaměřit jen na určité pořady. Pohodlnější uživatelé budou moci využít také několika předvoleb a sledovat třeba jen hlavní vysílací čas nebo filmové televizní premiéry. V rámci funkcionalit, které uživatelé znají z jiných služeb Seznamu (např. komunitního serveru Lidé.cz) lze prostředí programu také personalizovat. Interaktivita s uživatelem je zajišťována pomocí technologie Ajax. Televizní program obsahuje více než 100 televizních stanic, uživatel zde tedy může nalézt prakticky kompletní nabídku kabelového vysílání (výjimku představují stanice s explicitně erotickým obsahem). Vzhledem k tomu, že se jedná o masovou, volně přístupnou službu, nelze bohužel předpokládat, že se dočkáme i funkcí jako programové kódy Showview, které zatím nabízejí jen některá výběrová periodika, kterým se vyplatí zaplatit si poměrně nákladnou licenci. Spuštění finální verze aplikace je plánováno na období mezi 20. – 25. lednem 2008.

Aktualizace 15.12., Jan Ambrož: podle vyjádření Seznamu portál nestihne betu nového televiznho programu vydat 20. prosince.

Našli jste v článku chybu?