Hlavní navigace

Seznam chystá nový televizní program (aktualizováno)

12. 12. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Na 20. prosinec plánuje Seznam.cz spuštění betaverze nové doplňkové služby, kterou by měl být pokročilý televizní program na adrese www.codavaji.cz, který postupně nahradí neinteraktivní a informačně předimenzovaný televizní program ze stránek Novinky.cz. Seznam se tímto krokem pokouší vypořádat se záplavou podobných služeb ostatních portálů (tv.aktualne.centrum.cz, prepni.atlas.cz/tv, TV program na iDnes.cz).

Na 20. prosinec plánuje Seznam.cz spuštění betaverze nové doplňkové služby, kterou by měl být pokročilý televizní program na adrese www.codavaji.cz, který postupně nahradí neinteraktivní a informačně předimenzovaný televizní program ze stránek Novinky.cz. Seznam se tímto krokem pokouší vypořádat se záplavou podobných služeb ostatních portálů (tv.aktualne.cen­trum.cz, prepni.atlas.cz/tv, TV program na iDnes.cz).

V současné době sofistikovanější televizní program nabízí pouze Tiscali.

Jako první v České republice přicházíme u podobné služby s unikátním layoutem, řekla k tomu Lupě Rita Gabrielová, tisková mluvčí společnosti a její kolega, produktový manažer David Biksadský dodává, že hlavní změna spočívá v přechodu do řádkového formátu, který nám přišel pro danou službu rozhodně přehlednější než tradiční sloupcový, známý z tištěných médií a běžných content management systémů. Pod záložkou Řádkový program nalezne uživatel loga s výpisem jednotlivých televizních stanic a následuje časová linka, která se vám automaticky posouvá po 30 vteřinách, takže vidíte u všech stanic aktuálně vysílané programy, tak, jak jdou v časové ose za sebou, komentuje David Biksadský. Pro tradičně založené uživatele služba ponechává v samostatné záložce i sloupcový TV program.

ebf 24 - tip duben

Všechny pořady bude možné přidávat do individuálních výběrů či sledovat anotace nebo ukázky prolinkované ze služby Stream.cz. Kromě této funkce nabídne aplikace možnost upravovat pořadí a počet zvolených stanic, informovat o vysílacích formátech jednotlivých kanálů nebo se zaměřit jen na určité pořady. Pohodlnější uživatelé budou moci využít také několika předvoleb a sledovat třeba jen hlavní vysílací čas nebo filmové televizní premiéry. V rámci funkcionalit, které uživatelé znají z jiných služeb Seznamu (např. komunitního serveru Lidé.cz) lze prostředí programu také personalizovat. Interaktivita s uživatelem je zajišťována pomocí technologie Ajax. Televizní program obsahuje více než 100 televizních stanic, uživatel zde tedy může nalézt prakticky kompletní nabídku kabelového vysílání (výjimku představují stanice s explicitně erotickým obsahem). Vzhledem k tomu, že se jedná o masovou, volně přístupnou službu, nelze bohužel předpokládat, že se dočkáme i funkcí jako programové kódy Showview, které zatím nabízejí jen některá výběrová periodika, kterým se vyplatí zaplatit si poměrně nákladnou licenci. Spuštění finální verze aplikace je plánováno na období mezi 20. – 25. lednem 2008.

Aktualizace 15.12., Jan Ambrož: podle vyjádření Seznamu portál nestihne betu nového televiznho programu vydat 20. prosince.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).