Hlavní navigace

Seznam.cz chce do deseti let přímo konkurovat televizím. Přes Stream.cz

24. 6. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
24. 6. 2011

Přímou konkurencí nynějších televizních stanic Nova, Prima nebo Barrandov by se měla stát internetová televize Stream.cz, která patří největšímu českému internetovému portálu Seznam.cz. Podle výkonného ředitele Seznamu Pavla Zimy by se tak mělo stát do deseti let. Stream je internetová televize a takovou zůstane. Je to pro nás investice do budoucna, protože bychom se chtěli v horizontu deseti let stát reálnou konkurencí televizím, řekl Zima v rozhovoru pro server MediaGuru.cz.

K TÉMATU: Internetovou televizi Stream.cz zcela ovládnul Seznam, Petana ji prodal

Význam internetu podle výkonného šéfa Seznamu bude stoupat a s ním i zájem o Stream.cz. Dlouhodobý cíl v horizontu deseti let je zkusit si sáhnout na televizní rozpočet. V tuto chvíli je pro nás Stream.cz jakási laboratoř, ve které si chceme vyzkoušet, kudy cesta vede a kudy ne. Letos tedy nečekejte nějaké dramatické změny, ale budeme se věnovat rozvoji Stream music, který má pro mladé velký potenciál, prozradil.

ČTĚTE TAKÉ: Bývalý moderátor Pavel Zuna opouští internetovou televizi Stream.cz

Seznam do letošního roku držel ve Streamu poloviční podíl, před několika týdny odkoupil od původního majitele a zakladatele této internetové televize Miloše Petany i její druhou polovinu. Stoprocentně tak ovládnul společnost Global Inspiration, která je přímým provozovatelem Streamu. Tato firma se nyní podle Zimy spojí se společností Seznam.cz a jako samostatný subjekt zanikne. Seznam se tak stane přímým provozovatelem Streamu.

NAPSALI JSME: Stream.cz se loni v květnu poprvé dostala do provozního zisku

Největší česká internetová firma je ale ve schizofrenní situaci, protože vedle přímé konkurence televizím chce od stávajících televizních stanic získat část jejich obsahu do svojí nabídky. Dosud nabízí samostatné kanály televizí Prima, Óčko a nedávno zaniklé televize Public. Chtěli bychom tuto nabídku rozšířit a s televizemi vyjednáváme, ale není to jednoduché, přiznal Zima. Určitý zájem již projevila Česká televize, naopak Nova vzhledem k vlastním internetovým aktivitám podobnou spolupráci odmítá.

K VĚCI: Stream.cz chce nabízet i pořady od Novy, klidně i jako reklamu na Voyo.cz

MM AI t

Stream.cz by měla podle výkonného ředitele Seznamu postupně posílit vlastní tvorbu. Nějaký vlastní obsah vytváříme, ale v porovnání s televizním obsahem je ho zatím málo, protože na internetu se ještě nedá finančně zhodnotit. Televizní peníze jsou přeci jen větší. Věřím ale tomu, že v horizontu deseti let by to k tomu mohlo směřovat a že vlastní tvorba bude podstatnou částí Streamu, míní Zima. Na „televizní“ peníze si podle něj chce sáhnout i globální videoserver YouTube, který je přímou konkurencí Streamu.

Je to směr, kam internet poroste. Pokud jsme v předcházejících letech přebírali peníze hlavně z printu a z rádií, do budoucna to alespoň na českém trhu budou zejména televize, odkud budeme chtít čerpat, vysvětluje Zima.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).