Hlavní navigace

Seznam.cz do Lištičky okopíroval princip akcelerátorů

8. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Portál Seznam.cz do svého nástrojového panelu Lištička pro Internet Explorer implementoval funkci Akcelerátory. S tou přišel Microsoft v novém Internet Exploreru 8. Akcelerátory v podání MSIE jsou jednoduché doplňky, které uživateli umožní přes kontextovou nabídku pracovat s vybraným textem na webové stránky: například jej prohnat vyhledávačem, přeložit si jej, najít si definici ve slovníku, poslat jej mailem, najít si adresu na mapě a podobně. Seznam.cz nyní podobně pracující funkci přidal i…

Portál Seznam.cz do svého nástrojového panelu Lištička pro Internet Explorer implementoval funkci Akcelerátory. S tou přišel Microsoft v novém Internet Exploreru 8. Akcelerátory v podání MSIE jsou jednoduché doplňky, které uživateli umožní přes kontextovou nabídku pracovat s vybraným textem na webové stránky: například jej prohnat vyhledávačem, přeložit si jej, najít si definici ve slovníku, poslat jej mailem, najít si adresu na mapě a podobně. Seznam.cz nyní podobně pracující funkci přidal i do své Lištičky, která je kromě Internet Exploreru 8 dostupná i pro starší Internet Explorer 7.

Pokud myší označíte URL, které není klikací, tak vám akcelerátor umožní přejít na toto URL. Pokud označíte emailovou adresu, můžete přejít na psaní emailu na vašem účtu u Seznamu. Adresát bude předvyplněn podle označeného textu. Dalším akcelerátorem je překlad označeného slova z cizího jazyka do češtiny, popisuje některé z možností oficiální blog Seznamu. Akcelerátory podporuje Lištička 2.3.1, která ještě na webu Lištičky není k dispozici (resp. není odkázána), ale můžete stahovat přímo.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.