Hlavní navigace

Seznam.cz uvolnil vlastní mutaci prohlížeče Firefox

21. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seznam.cz se po delší době vrátil k myšlence vlastní mutace oblíbeného webového prohlížeče Mozilla Firefox. Poprvé vydal přizpůsobenou verzi tohoto browseru v lednu 2007, kdy šlo ještě o jeho druhou generaci. Poté ale česká portálová jednička už Firefoxu ve vlastním hávu nevěnovala pozornost a celý projekt tak nějak vyšuměl. Nyní však Seznam.cz vydává upravený nejnovější Firefox 3.6.3 pro Windows 2000 a vyšší. V ní je Seznam.cz přednastaven jako výchozí vyhledávač. Uživatelé volitelně mohou ve…

Seznam.cz se po delší době vrátil k myšlence vlastní mutace oblíbeného webového prohlížeče Mozilla Firefox. Poprvé vydal přizpůsobenou verzi tohoto browseru v lednu 2007, kdy šlo ještě o jeho druhou generaci. Poté ale česká portálová jednička už Firefoxu ve vlastním hávu nevěnovala pozornost a celý projekt tak nějak vyšuměl. Nyní však Seznam.cz vydává upravený nejnovější Firefox 3.6.3 pro Windows 2000 a vyšší. V ní je Seznam.cz přednastaven jako výchozí vyhledávač. Uživatelé volitelně mohou ve vyhledávacím poli v pravém horním rohu browseru přepnout na prohledávání katalogu Firmy.cz nebo na hledání v e-shopech přes Zboží.cz.

Součástí instalace je i rozšíření Lištička, která Seznam.cz dlouhodobě poskytuje i v samostatné podobě. V praxi tak je k dispozici upozornění na nově došlé zprávy do nadefinované e-mailové schránky, indikátor pro S-Rank nebo propojení se slovníkovou službou české portálové jedničky. Seznam.cz také přidal uživatelům své služby mezi záložky a na liště se záložkami rovněž naleznou přehled aktuálního zpravodajství ze serveru Novinky.cz. Kromě Firefoxu poskytuje Seznam.cz také upravenou verzi Internet Exploreru. (Seznam.cz Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.