Hlavní navigace

Seznam.cz uvolnil vlastní mutaci prohlížeče Firefox

Jiří Macich ml.

Seznam.cz se po delší době vrátil k myšlence vlastní mutace oblíbeného webového prohlížeče Mozilla Firefox. Poprvé vydal přizpůsobenou verzi tohoto browseru v lednu 2007, kdy šlo ještě o jeho druhou generaci. Poté ale česká portálová jednička už Firefoxu ve vlastním hávu nevěnovala pozornost a celý projekt tak nějak vyšuměl. Nyní však Seznam.cz vydává upravený nejnovější Firefox 3.6.3 pro Windows 2000 a vyšší. V ní je Seznam.cz přednastaven jako výchozí vyhledávač. Uživatelé volitelně mohou ve…

Seznam.cz se po delší době vrátil k myšlence vlastní mutace oblíbeného webového prohlížeče Mozilla Firefox. Poprvé vydal přizpůsobenou verzi tohoto browseru v lednu 2007, kdy šlo ještě o jeho druhou generaci. Poté ale česká portálová jednička už Firefoxu ve vlastním hávu nevěnovala pozornost a celý projekt tak nějak vyšuměl. Nyní však Seznam.cz vydává upravený nejnovější Firefox 3.6.3 pro Windows 2000 a vyšší. V ní je Seznam.cz přednastaven jako výchozí vyhledávač. Uživatelé volitelně mohou ve vyhledávacím poli v pravém horním rohu browseru přepnout na prohledávání katalogu Firmy.cz nebo na hledání v e-shopech přes Zboží.cz.

Součástí instalace je i rozšíření Lištička, která Seznam.cz dlouhodobě poskytuje i v samostatné podobě. V praxi tak je k dispozici upozornění na nově došlé zprávy do nadefinované e-mailové schránky, indikátor pro S-Rank nebo propojení se slovníkovou službou české portálové jedničky. Seznam.cz také přidal uživatelům své služby mezi záložky a na liště se záložkami rovněž naleznou přehled aktuálního zpravodajství ze serveru Novinky.cz. Kromě Firefoxu poskytuje Seznam.cz také upravenou verzi Internet Exploreru. (Seznam.cz Blog)

Našli jste v článku chybu?
21. 4. 2010 10:45
Mireček (neregistrovaný)
Tyhle krádeže svobodného software a jejich následné upravení do podoby "hodíme tam pár našich featur" bych zakázal a miliardově pokutoval tak, aby šly všechny podobné subjekty do kotle.
21. 4. 2010 10:34
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Co předvedli čeští počešťovatelé s Lynxem je strašné. Nesmyslně přeložili do češtiny specifikační Menu (a to jen pro UTF-8), ale tupci zapomněli, že se musí hlavně pozměnit lynx.cfg P.S. Ukázkou české instalační neschopnosti je, když na http://ftp2.debian.cz/ neumějí přidat UTF-8 jen do generování indexů. Takže veškeré texty, které již jinde nejsou - třeba jak počešťovat - jsou špatně česky. Jak by také mohly být dobře, když si to sami nemohou přečíst. Inu, čím zavěšenější učitelé, tím hloupější…