Hlavní navigace

Seznam.cz zredukoval obsah své hlavní stránky

22. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seznam.cz nasadil své titulní stránce menší dietu. Na základě výsledků z A/B testů došlo k redukci obsahu. V boxech v levém sloupci je nyní méně o jeden odkaz vedoucí na článek z bulvárního serveru Super.cz a dva odkazy na videa ze serveru Stream.cz. V pravém sloupci by k úspoře místa mělo přispět zmenšení boxů s kurzy měn a cenami pohodných hmot. Ubyl také tucet odkazů na jednotlivé kategorie z katalogu firem Firmy.cz. Kromě prohození boxů s horoskopem a informacemi o počasí nedošlo ke změně…

Seznam.cz nasadil své titulní stránce menší dietu. Na základě výsledků z A/B testů došlo k redukci obsahu. V boxech v levém sloupci je nyní méně o jeden odkaz vedoucí na článek z bulvárního serveru Super.cz a dva odkazy na videa ze serveru Stream.cz. V pravém sloupci by k úspoře místa mělo přispět zmenšení boxů s kurzy měn a cenami pohodných hmot. Ubyl také tucet odkazů na jednotlivé kategorie z katalogu firem Firmy.cz. Kromě prohození boxů s horoskopem a informacemi o počasí nedošlo ke změně rozložení jednotlivých prvků.

Víme, že dnešní uživatelé čtou internet stále rychleji a tak se jim snažíme uspořádat informace na hlavní stránce jednoduše a přehledně. Zároveň je nechceme rozladit přílišnou změnou, proto není odlehčení nijak razantní. Nová podoba odlehčené homepage vychází z výsledků A/B testování, kterému jsme v minulém měsíci podrobili 160.000 uživatelů na dobu 24 hodin. Byly testovány varianty, kdy odlehčená homepage ztratila náhledy k titulkům zpráv a homepage byla přeskládána do různých variant, uvádí oficiální blog portálu Seznam.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.