Hlavní navigace

Seznam.cz zrušil svůj RSS agregátor Články.cz

31. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seznam.cz včera bez nějakého sáhodlouhého vysvětlování ukončil provoz své služby Články.cz, která v době svého zrodu byla přirovnávána k obdobě Google News (v té době ještě s neexistující českou mutací). Dnes 30. 7. 2009 jsme ukončili zkušební provoz služby, která prohledávala RSS zpravodajských serverů. Na stávajících URL adresách je zavedeno přesměrování do fulltextového vyhledávání na search.seznam.cz, píše se pouze v blogu fulltextového týmu české portálové jedničky.

Seznam.cz včera bez nějakého sáhodlouhého vysvětlování ukončil provoz své služby Články.cz, která v době svého zrodu byla přirovnávána k obdobě Google News (v té době ještě s neexistující českou mutací). Dnes 30. 7. 2009 jsme ukončili zkušební provoz služby, která prohledávala RSS zpravodajských serverů. Na stávajících URL adresách je zavedeno přesměrování do fulltextového vyhledávání na search.seznam­.cz, píše se pouze v blogu fulltextového týmu české portálové jedničky.

CIF 24 - tip - superearly cena

Služba se nikdy nedočkala nějaké masivnější marketingové podpory. Přesto měla ve své databázi podle posledních dostupných údajů přes 850 českých zdrojů ze všech možných tématických oblastí. Všelijakých RSS agregátorů zpravodajství (ať už specializovaného nebo všeobecného) je na českém Internetu jako máku. Převážně však jde o weby z kategorie Made for AdSense. Jen připomeňme, že Google News je v české verzi k dispozici od listopadu 2007.

Tip: hledáte-li agegátor článků z českých blogů věnovaných Internetu, zkuste náš sesterský server Weblogy.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).