Hlavní navigace

Seznam představuje vylepšenou registraci nových uživatelů

Jiří Macich ml.

Stává se zvykem, že velké internetové společnosti mají pro své projekty jednotný systém uživatelských účtů. Za všechny jmenujme třeba Google Accounts nebo Windows Live ID. Podobně je tomu i u české portálové jedničky Seznam, která dnes představila inovovanou podobu registrace nových uživatelů. Nový registrační formulář je k dispozi na adrese http://registrace.seznam.cz a má osm povinných položek včetně roku narození nebo pohlaví. Ke každé položce se při vyplňování zobrazuje stručná nápověda.…

Stává se zvykem, že velké internetové společnosti mají pro své projekty jednotný systém uživatelských účtů. Za všechny jmenujme třeba Google Accounts nebo Windows Live ID. Podobně je tomu i u české portálové jedničky Seznam, která dnes představila inovovanou podobu registrace nových uživatelů.

Nový registrační formulář je k dispozi na adrese http://registra­ce.seznam.cz a má osm povinných položek včetně roku narození nebo pohlaví. Ke každé položce se při vyplňování zobrazuje stručná nápověda. Přímo při vyplňování formuláře se uživatel dozví, jestli vybrané jméno již není obsazeno nebo jestli je zvolené heslo dostatečně silné.

Seznam v současnosti ještě připravuje funkci, která by nevidomým uživatelům pomohla zdolat překážku zvanou CAPTCHA. Nová registrace je prý koncipována tak, aby zabrala maximálně 20 vteřin času. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
21. 4. 2007 11:43
powalec (neregistrovaný)
Tak jsem tu novou verzi omrkl a není špatná (kromě teda toho že jsou přetížení a moc jim to nejede :D), ta povinná registrace ale asi bude pro někoho pruda, no..
20. 4. 2007 1:28
powalec (neregistrovaný)
no asi mluvíme každý o něčem jiném nebo nevím. Já jsem registrovaný na mail, resp. něco@seznam.cz a s tím chodím i na spolužáky. Pro mě se nic nezměnilo. Co je ve vašem podání "účet" seznamu, registrace pouze na lidé.cz?