Hlavní navigace

Seznam se proletěl nad Slovenskem. A pořídil nové fotomapy

23. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Portál se snaží posilovat své mapy. Nedávno přidal do systému 3D model Brna, teď vylepšil pokrytí východního souseda.

Skoro padesát tisíc kilometrů čtverečních Slovenska nafotila během tří let čtyři letadla. Letecká mapa země je tak složena z osmdesáti tisíc snímků. Seznam ale přidal do mapy další dva miliony bodů, které umožní vyhledávání přesných adres. 

„Fotky pro Mapy.cz pořídila letadla Eurosense a Geodis Slovakia z výšky 2 až 3,5 kilometrů nad zemí,“ píše na blogu portálu produktový manažer Mapy.cz Petr Hofman. Rozdíl mezi dosavadními mapami a těmi novými je patrný na první pohled. Podle Hofmana jsou nové mapy dostupné na mobilu i počítači. 

Cloud23


Zdroj: Mapy.cz

Pohled na bratislavský hrad. 

Nespí ale ani globální konkurence, která se Seznamem na tuzemském trhu svádí tuhý boj už celá léta. Google během jara nasnímal pro svou službu Street View panoramatické snímky Krkonoš, Karlova mostu, brněnského Špilberku nebo Českého Švýcarska. Celkem pro letošní léto firma přidala 31 kolekcí včetně deseti interiérů. 

Seznam v mapách posílil během loňska, kdy vstoupil do firmy Topgis. Zároveň během letošního jara rozšířil šestnáctku měst ve 3D další pětici. Kromě Nymburku, Břeclavi, Hodonína, Uherského Hradiště a Olomouce se ale dočkala velké aktualizace i jihomoravská metropole

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).