Hlavní navigace

Share-Rapid.cz skončil kvůli neplacení za služby, administrátor prodal servery

Daniel Dočekal

Zajímavé oznámení o ukončení služby najdete na adrese služby Share-Rapid.cz. Pro neplacení za služby byla vypnuta a servery rozprodány.

Pokud se vydáte na www.share-rapid.com či www.share-rapid.cz, zjistíte, že služba skončila. Nejzajímavější na oznámení o jejím konci je to, že Share Rapid Inc. neplatilo za poskytované hostingové služby. Což nakonec vedlo nejenom k ukončení poskytování služeb, ale také k prodeji serverů, na kterých byla služba provozována. 

Teoreticky dobrá zpráva je, že hostingová společnost (Bonsatero s.r.o.) data prozatím zachovala a umožní je vlastníkům stáhnout. Nechybí ani upozornění, že Bonsatero s.r.o. není majetkově, finančně ani partnersky spojena se společností ShareRapid Inc.

Marcom

Share-rapid.cz je znám hlavně z kauzy popsané například v článku Svěrák zvítězil nad Share-rapid.cz. Další ukázka absurdního chování filmového průmyslu. Provozovatelé služby si ovšem prohru ve valné míře zasloužili tím, že ignorovali veškerou komunikaci a požadavky, které se před soudním rozhodnutím odehrály.

ShareRapid Inc. je dnes již neexistující entita, která podle amerického registru byla vedena na Jaroslava Urbana (Mládežnická 1640, 431 11, Jirkov). Není nezajímavé, že zmíněné Bonsatero má aktuálně jediného společníka v podobě CDEO GROUP LTD z Belize (dříve byla společníkem společnost GOLDEN RIVER s.r.o.).

Našli jste v článku chybu?
19. 2. 2014 18:24
xxx (neregistrovaný)

Tak včera o tom informoval cnews.cz a některé další weby a dneska to vyjde na Lupě, tomu říkám rychlost. :)

Neřešil bych to, ale když už kopírujete jiné weby tak byste mohli alespoň zkopírovat vše a ne jen polovinu která se vám hodí. Share-rapid stále funguje ale na doméně http://megarapid.cz

20. 2. 2014 14:25

Kvůli tomu, že jim hoster vypl servery si snad nemusí pořizovat novou doménu, nepůsobí to moc důvěryhodně a mám docela obavu se pokoušet tam přihlásit a zadávat tam své logovací údaje na ShareRapid.