Hlavní navigace

Share-Rapid.cz skončil kvůli neplacení za služby, administrátor prodal servery

19. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zajímavé oznámení o ukončení služby najdete na adrese služby Share-Rapid.cz. Pro neplacení za služby byla vypnuta a servery rozprodány.

Pokud se vydáte na www.share-rapid.com či www.share-rapid.cz, zjistíte, že služba skončila. Nejzajímavější na oznámení o jejím konci je to, že Share Rapid Inc. neplatilo za poskytované hostingové služby. Což nakonec vedlo nejenom k ukončení poskytování služeb, ale také k prodeji serverů, na kterých byla služba provozována. 

Teoreticky dobrá zpráva je, že hostingová společnost (Bonsatero s.r.o.) data prozatím zachovala a umožní je vlastníkům stáhnout. Nechybí ani upozornění, že Bonsatero s.r.o. není majetkově, finančně ani partnersky spojena se společností ShareRapid Inc.

MMF23 tip3

Share-rapid.cz je znám hlavně z kauzy popsané například v článku Svěrák zvítězil nad Share-rapid.cz. Další ukázka absurdního chování filmového průmyslu. Provozovatelé služby si ovšem prohru ve valné míře zasloužili tím, že ignorovali veškerou komunikaci a požadavky, které se před soudním rozhodnutím odehrály.

ShareRapid Inc. je dnes již neexistující entita, která podle amerického registru byla vedena na Jaroslava Urbana (Mládežnická 1640, 431 11, Jirkov). Není nezajímavé, že zmíněné Bonsatero má aktuálně jediného společníka v podobě CDEO GROUP LTD z Belize (dříve byla společníkem společnost GOLDEN RIVER s.r.o.).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).