Hlavní navigace

Společnosti Sharp a Sony chtějí spojit síly při výrobě LCD obrazovek

27. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 2. 2008

Společný podnik na výrobu a prodej velkých LCD televizních obrazovek z tekutých krystalů hodlají založit japonské společnosti Sharp a Sony. Obě firmy podepsaly nezávaznou smlouvu, podle níž by se tyto obrazovky měly vyrábět v připravované továrně Sharp v japonském městě Sakai v prefektuře Osaka. Počítá se zde s produkcí 10. generace skleněných substrátů, sdělil Richard Kolibač, mediální zástupce společnosti Sharp v České republice.

MM socky3

Obě společnosti se dohodly na dalším jednání, jehož výsledkem by mělo být založení společné firmy datované k 30. září letošního roku. Cílem spolupráce je posílení pozice moderních LCD technologií společnosti Sharp a zvýšení konkurenceschop­nosti společnosti Sony na trhu s televizory s plochou obrazovkou. Po uzavření smlouvy musí vznik společného podniku ještě posvětit japonská vláda.

Vyrobené LCD obrazovky budou dodávány oběma společnostem v množství, které bude odpovídat výši jejich investic do společné firmy. Sharp a Sony budou dále zkoumat možnosti společného vývoje komponent pro LCD moduly a posílit tak ještě oboustranně výhodnou spolupráci, dodal Kolibač. Spuštění výroby je naplánované na duben 2009, Sharp má mít ve společném podniku podíl 66 procent, Sony 34 procent. Zpočátku má výrobní linka produkovat 36 tisíc substrátů za měsíc, později produkci zvýší na 72 tisíc substrátů měsíčně.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.