Hlavní navigace

Sharp představil oficiálně nové televizory z řad LE830E a LE430

31. 5. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
31. 5. 2011

UVNITŘ FOTO Při včerejším neformálním setkání společnosti Sharp s novináři seznámil tento japonský výrobce se svou novou produktovou řadou televizorů Aquos LE830E a LE430. Přímo na místě, kterým byl plovoucí parník Hamburg, si měli zájemci možnost vyzkoušet první uvedený. Pravděpodobně největším lákadlem se stala možnost zobrazení on-line obsahu (webu) ve 3D.

K TÉMATU: Nové televizory Sharp umí surfovat po webu a mají DVB-T/-C/-S tuner

Televizory mají pochopitelně možnost převodu z 2D do 3D. Samozřejmě, že nejde o nativní 3D obsah, ale přesto vizuální dojem nevypadal vůbec špatně, což jsme osobně vyzkoušeli na jednom z hudebních videoklipů od zpěvačky Beyonce natočených v HD rozlišení. Podpora formátů jako MP4 nebo MKV je samozřejmostí. Nepotěší absence přehrávání TS. Jsou však přítomny všechny tři tunery – DVB-T, DVB-S i DVB-C. Ty, kteří kladou důraz na ekologičnost, jistě potěší nízká spotřeba energie.

Nový televizor Sharp Aquos z řady LE830E. (Foto: Sharp)

SERIÁL: Modelové řady televizorů pro rok 2011

Samotná prezentace, která trvala přibližně 10 minut, pak už se konal neoficiální program s projížďkou po řece Vltavě, toho bohužel příliš nového nepřinesla. Novináři se dozvěděli z úst zastupujících manažerů pouze to, jak jsou televizory skvělé, mají ostrý obraz a kvalitní rozlišení. Podle tiskových materiálů bude možné tyto televizory s Full HD High-Speed LCD panely sehnat ve dvou provedeních – 40 a 46 palcích (102 a 117 centimetrů). Jejich velkým pozitivem je velice štíhlý design – 1 palec.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Tajemství systému Quattron: jak se Sharpu podařilo do televizorů dostat žlutou

MM socky3

Nové televizory jsou pochopitelně vybaveny Quattron technologií, to znamená, že mezi základními barvami figuruje i žlutá. Televizorům Aquos LE830E získaly nový energetický štítek Evropské unie (třída energetické efektivity A) a ekoštítek EU. Druhá z řady – LE430E – je vybavena LED podsvícením a vyrábí se ve dvou velikostech – 19 a 32 palců. Hodí se jako druhý nebo třetí televizor do domácnosti. Co se týká tunerové výbavy, k dispozici je jak terestrika tak i kabel.

Nový televizor Sharp Aquos z řady LE430E. (Foto: Sharp)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.