Hlavní navigace

Signál polského DVB-T už je možné zachytit i na omezeném území středních Čech

14. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Operátor Emitel rozšířil v pátek testy polské sítě 1 také na vysílač Jelenia Góra / Śnieżne Kotły. Jeho signál zasáhne podle našich čtenářů dokonce i část středních Čech.

Od 11. května, tedy minulého pátku, je možné zachytit pozemní digitální signál z Polska z dalších pěti vysílačů tamního multiplexu 1. Na svém webu o tom informoval telekomunikační operátor Emitel. Šířeny jsou v rámci něho veřejnoprávní i privátní stanice – TVP 1, TVP 2, TVP Info, Eska TV, TTV (Twoja Telewizja), ATM Rozrywka a Polo TV. V současné době by mělo být v experimentálním provozu tedy přibližně 25 nových vysílačů multiplexu 1, jejich provoz ale může být do 30. května kdykoliv přerušen.

BRANDstorming tip2

TABULKA: Seznam polských vysílačů multiplexu 1 uvedených do provozu (zeleně zvýrazněné)

Nejzajímavější pro příjem programů na našem území je z pohledu diváka z Čech vysílač Jelenia Góra / Śnieżne Kotły, který svůj signál šíří na kanálu 48 výkonem 100 kW. Do Česka je však jeho vyzařování z pochopitelných důvodů omezeno. Přesto máme informace od našich čtenářů z diskusního fóra, že jeho signál je možné na našem území zpracovat. Například Miloslav Soška z Horních Stakor u Mladé Boleslavi server DigiZone.cz informoval, že se mu multiplex 1 podařilo zachytit a dodal i screenshoty. Na většíně území však jeho signál znemožnuje plzeňský Krašov.

Vysílání kanálu ATM Rozrywka v polském multiplexu 1 z vysílače Jelenia Góra zachyceného v Horních Stakorech na Mladoboleslavsku.
Autor: Miloslav Soška, Horní Stakory

Vysílání kanálu ATM Rozrywka v polském multiplexu 1 z vysílače Jelenia Góra zachyceného v Horních Stakorech na Mladoboleslavsku.

Vysílání kanálu TVP 1 s Dolby Digital v polském multiplexu 1 z vysílače Jelenia Góra zachyceného v Horních Stakorech na Mladoboleslavsku.
Autor: Miloslav Soška, Horní Stakory

Vysílání kanálu TVP 1 s Dolby Digital v polském multiplexu 1 z vysílače Jelenia Góra zachyceného v Horních Stakorech na Mladoboleslavsku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).