Hlavní navigace

Skončí možnost příjmu kanálů BBC a ITV na malých parabolách? Dozvíme se to již brzy

22. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na jedné z internetových stránek věnujících se satelitu Astra 2F se již objevila informace, že k přepojení stávajícího vysílání z Astry 1N má dojít už v pátek. Jde však o spekulace.

Lucemburský operátor SES, dominantní poskytovatel satelitních služeb v Evropě, včera oznámil, že ukončil testy nového satelitu Astra 2F, který je již zaparkován na pozici 28,2 stupně východně a připraven k ostrému provozu. Tato informace je zvláště důležitá i pro české diváky, kteří mají možnost přijímat programy BBC a ITV z družice Astra 1N. Právě její služby nový satelit převezme. Mnoho diskutujících vede prozatím spekulace ve smyslu, že s převedením programů na Astru 2F zmizí také pokrytí britskými kanály na našem území. To se ale později ukáže až v praxi.

MIF22_Early

BLOG AUTORA: Roky čekání jsou u konce. Britská invaze skončila

Kromě přenosu klasického vysílání umožní družice také zavedení širokopásmových služeb nové generace v Evropě i Africe. 48 transpondérů (frekvencí) bude využito pro klasické vysílání v rámci Evropy, dalších 12 kmitočtů poslouží pro subsaharskou Afriku. Astra 2F se stane součástí flotily nových satelitů Astra 2E a Astra 2G, které operátor plánuje vypustit v příštích dvou letech, konkrétně tedy v letech 2013 až 2014. V případě, že příjem programů BBC a ITV nad naším územím skončí, diváci přijdou o řadu původních formátů, které znají lokalizované i z českých obrazovek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.