Hlavní navigace

Skončila další terestricky šířená stanice, Inzert TV už vysílání neobnoví

1. 2. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

VÍME PRVNÍ – Už v polovině loňského roku po pouhém měsíci od startu svého vysílání ukončila distribuci signálu Tip TV. Přesto, že slíbila obnovení programu, doposud se tak nestalo.

Televizní éter v České republice je chudší o další stanici. K 31. lednu se rozhodl své vysílání ukončit program Inzert TV. Co z počátku vypadalo jako pouhý výpadek vysílání, se nakonec ukázalo po několika hodinách jako jeho definitivní přerušení. Serveru DigiZone.cz potvrdily zánik programu během dne dva na sobě nezávislé zdroje, krátce před 20. hodinou se k němu vyjádřil i sám Tomáš Fuxa, jednatel společnosti InzertMax, která byla držitelem licence pro tuto stanici. Redakce našeho webu od něho obdržela krátkou SMS zprávu, v níž poděkoval za spolupráci. Důvody, které k ukončení vysílání vedly, nezmínil.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Inzert TV přešla do ostrého provozu, uvažuje i o celoplošném vysílání

Přesto, že obchodní model společnosti InzertMax nakonec nevyšel, Inzert TV vydržela v éteru déle než její konkurence, stanice Tip TV - od 1. prosince 2012. Ta v éteru byla v polovině loňského roku přibližně pouhý měsíc, a pak byla z multiplexu 3 odpojena. Vedení stanice tehdy tento krok komentovalo tak, že je lepší z projektu „vycouvat s čistým štítem“, než se později topit v dluzích. Přesto, že provozovatel kanálu sliboval, že by se televize mohla brzo vrátit do éteru, doposud k tomu nedošlo. Firmě se totiž nepodařilo najít optimální model financování, který by však už počítal s šířením v některém z regionálních multiplexů.

MMF24

Z ARCHIVU: O půlnoci odstartuje Inzert TV. Pozemní cestou bude vysílat v multiplexu 4

Jednatel InzertMaxu Tomáš Fuxa měl s projektem stanice Inzert TV velké plány. Ještě při loňské neformální schůzce s naší redakcí tvrdil, že se stanici daří, a že dokonce uvažuje o celorepublikové distribuci v multiplexu 4, pokud si na to program vydělá. Mezi inzerenty kanálu patřily i velké firmy, například Mall.cz. Ve vysílání se objevovala avíza mimo jiné i na luxusní vozy, svá okna tu měl také luxusní pánský magazín Playboy. Právě multiplex 4 byl primárním způsobem distribuce Inzert TV. Operátor Digital Broadcasting šířil program v Praze, středních Čechách, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).