Hlavní navigace

Skrz.cz reviduje odhad tržeb tuzemských slevových serverů, dosáhnou prý dvou miliard korun

9. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V srpnu odhadoval provozovatel agregátoru slev, že obrat tuzemských slevových serverů dosáhne letos až tří miliard korun. Vycházel přitom z údajů za prvních šest měsíců, kdy podle jeho statistik vydělaly slevové servery 1,3 miliardy korun. Nyní je zřejmé, že tempo růstu zpomalilo a obrat za celý letošní rok dosáhne jen dvou miliard korun.

Obrat tuzemských slevových serverů za prvních šest měsíců letošního roku činil podle údajů agregátoru slevových serverů Skrz.cz 1,3 miliardy korun. Petr Kováčik ze Skrz.cz v srpnu do médií uvedl, že celkový obrat tuzemských slevových serverů za rok 2011 se může vyšplhat až na 3 miliardy korun. Nyní svůj odhad mírní s tím, že růst slevových serverů nebyl nakonec tak velký, jak se obecně předpokládalo.

Skrz.cz má o vývoji slevového trhu velmi přesné statistiky od srpna 2010, a tak pro další odhady kvalitní podklady. Z nich na základě dosavadního průběhu usuzujeme, že obrat pro rok 2011 dosáhne přibližně dvou miliard. Samozřejmě to ve výsledku nemusí být přesné, ale obrat výrazně vyšší než dvě miliardy je velmi nepravděpodobný, říká Petr Kováčik.

ebf - tip do článku - debata

Naplňují se tak odhady jedničky a dvojky na českém trhu slevových serverů. Na tiskové konferenci u příležitosti koupě nadpolovičního podílu ve firmě, která provozuje Zapakatel.cz, totiž zástupci serverů Slevomat a Zapakatel odhadli obrat tuzemských slevových serverů za letošní rok na 1,8 až 2 miliardy korun.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).