Hlavní navigace

SkyDrive: co byste ještě měli vědět

26. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Získali a zjistili jsme několik doplňujících informací k tématu našeho středečního článku Přichází zbrusu nový Windows Live SkyDrive. Na úvod jedno upozornění. I když to Microsoft nikterak nezdůrazňuje, obslužná utilita pro synchronizaci je pouhou betaverzí (alespoň se tak sama hlásí). Může tedy obsahovat chyby, což je nutné míti na paměti, pokud na inovovanou cloudovou službu budete spoléhat i se zálohováním důležitých dat do cloudového úložiště. Obecně není rozumné používat k vysoce citlivé…

Získali a zjistili jsme několik doplňujících informací k tématu našeho středečního článku Přichází zbrusu nový Windows Live SkyDrive. Na úvod jedno upozornění. I když to Microsoft nikterak nezdůrazňuje, obslužná utilita pro synchronizaci je pouhou betaverzí (alespoň se tak sama hlásí). Může tedy obsahovat chyby, což je nutné míti na paměti, pokud na inovovanou cloudovou službu budete spoléhat i se zálohováním důležitých dat do cloudového úložiště. Obecně není rozumné používat k vysoce citlivé činnosti, kterou zálohování bez pochyby je, software nacházející se ve fázi testování.

ebf - tip do článku - debata

Máme také odpověď na otázku, jak se to má s navyšováním kapacity za poplatek. Dostupné informace se rozcházejí, jestli se bezplatná kapacita zvyšuje o přikoupenou kapacitu nebo navyšuje na přikoupenou kapacitu, což je zásadní rozdíl. Platí první varianta. Přikoupených 100 GB se tak přidá k bezplatné kapacitě. Pokud jste v akci využili možnost přechodu na 25 GB zdarma (akce stále běží), tak při zakoupení 100 GB budete mít celkem k dispozici 125 GB diskového prostoru.

Na závěr ještě jedna zdánlivá formalita. Microsoft nás upozornil, že oproti dřívějšku změnil název služby. Ta již nenese jméno Windows Live SkyDrive, ale pouze SkyDrive. Microsoft ostatně také komunikuje adresu http://www.sky­drive.com. Z ní je ovšem přesměrováváno na původní adresu http://skydri­ve.live.com, což je vzhledem k výše uvedenému poněkud podivné. 

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).