Hlavní navigace

Skylink chystá rozšíření nabídky. Otvírá novou satelitní kapacitu

19. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 9. 2011

UVNITŘ PARAMETRY Satelitní služba Skylink v následujících týdnech otevře novou kapacitu na družici Astra 3B. Půjde v pořadí již o pátý transpondér (frekvenci), která bude v režii Skylinku. Oznámil to telekomunikační operátor Towercom, slovenská obdoba Českých Radiokomunikací, která chod služby u našich východních sousedů technicky zajišťuje. Frekvence začne fungovat od 1. října.

ČTĚTE TAKÉ: Skylink bude od října za výměnu karty CryptoWorks opět dávat bonus

ICTZ23

Výkonný ředitel Skylinku Jaromír Glisník serveru DigiZone.cz sdělil, že nová kapacita bude sloužit pro rozšíření programové nabídky a také případné přesuny stávajících stanic, o kterých operátor uvažuje. Našim cílem je poskytovat moderní služby na mezinárodní úrovni, proto spolupracujeme se spolehlivými partnery poskytujícími služby na satelitech Astra, uvedl při této příležitosti předseda představenstva Towercomu Roman Fischer. 1. říjen bude také dnem, ke kterému bude Skylink směrovat rozšíření své programového nabídky.

Parametry příjmu (od 1. října): Astra 3B, 11837/H, SR 27500, FEC 5/6, norma DVB-S. Z uvedených hodnot je patrné, že kmitočet poslouží pro programy v klasickém (SD) rozlišení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.