Hlavní navigace

Skylink i skupina M7 věří v úspěšné zakončení jednání s Discovery během příštích dnů

17. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Eurosport
Duben se přehoupl v květen a předplatitelům televizních platforem M7, mezi které patří i česko-slovenský Skylink, stále hrozí, že přijdou o programy skupiny Discovery.

Koncem dubna zaskočilo tuzemské předplatitele televizní platformy Skylink vyjádření výkonného ředitele skupiny M7 Hanse Troelstra, který uvedl: Nově požadované poplatky zdvojnásobují již tak značné částky, které nám Discovery Networks za své programy dnes účtuje. Pokud obě strany nedosáhnou uspokojivé dohody, mohlo by se stát, že kanály Discovery a také oblíbené Eurosporty ukončí vysílání všech svých placených kanálů na platformách skupiny M7. Konkrétně v zemích Beneluxu (platformy CanalDigitaal, TV Vlaanderen, TéléSat, Online.nl), v České republice a na Slovensku (Skylink), v Rakousku (HD Austria) a také v Německu (M7 Deutschland).

PSALI JSME: Eurosport může skončit nejen u Skylinku 

Primárně se jedná o kanály Discovery, DMax TLC a také o zmíněné sportovní programy Eurosport. Ukončení vysílání se může týkat všech programů Discovery, protože Discovery Networks nutí televizní operátory odebírat buď všechny stanice, anebo žádné, psalo se v tiskové zprávě s tím, že společnost M7 Group připravuje záložní scénář s žánrově podobnými stanicemi, bez jakéhokoli zvyšování cen. 

K TÉMATU: Eurosport představil logo pro zimní olympijské hry

tip do článku - nástroje v mkt - konkrétní témata

Dnešní vyjádření tiskového zástupce Skylinku Marka Němce pro server DigiZone už ale znělo o něco optimističtěji.

Naše zatím jediné stanovisko je, že probíhají konkrétní jednání a že věříme v jejich úspěšný závěr v příštích dnech, uvedl Němec. Dále dodal, že jakmile bude znám výsledek, vydá skupina M7 Group centrální tiskovou zprávu.

Autor článku

Editor sekce DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.