Hlavní navigace

Skylink i skupina M7 věří v úspěšné zakončení jednání s Discovery během příštích dnů

17. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Eurosport
Duben se přehoupl v květen a předplatitelům televizních platforem M7, mezi které patří i česko-slovenský Skylink, stále hrozí, že přijdou o programy skupiny Discovery.

Koncem dubna zaskočilo tuzemské předplatitele televizní platformy Skylink vyjádření výkonného ředitele skupiny M7 Hanse Troelstra, který uvedl: Nově požadované poplatky zdvojnásobují již tak značné částky, které nám Discovery Networks za své programy dnes účtuje. Pokud obě strany nedosáhnou uspokojivé dohody, mohlo by se stát, že kanály Discovery a také oblíbené Eurosporty ukončí vysílání všech svých placených kanálů na platformách skupiny M7. Konkrétně v zemích Beneluxu (platformy CanalDigitaal, TV Vlaanderen, TéléSat, Online.nl), v České republice a na Slovensku (Skylink), v Rakousku (HD Austria) a také v Německu (M7 Deutschland).

PSALI JSME: Eurosport může skončit nejen u Skylinku 

Primárně se jedná o kanály Discovery, DMax TLC a také o zmíněné sportovní programy Eurosport. Ukončení vysílání se může týkat všech programů Discovery, protože Discovery Networks nutí televizní operátory odebírat buď všechny stanice, anebo žádné, psalo se v tiskové zprávě s tím, že společnost M7 Group připravuje záložní scénář s žánrově podobnými stanicemi, bez jakéhokoli zvyšování cen. 

K TÉMATU: Eurosport představil logo pro zimní olympijské hry

KL23 hlasovani

Dnešní vyjádření tiskového zástupce Skylinku Marka Němce pro server DigiZone už ale znělo o něco optimističtěji.

Naše zatím jediné stanovisko je, že probíhají konkrétní jednání a že věříme v jejich úspěšný závěr v příštích dnech, uvedl Němec. Dále dodal, že jakmile bude znám výsledek, vydá skupina M7 Group centrální tiskovou zprávu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).