Hlavní navigace

Skylink odstranil titulky z Food Network, čeština je prozatím v nedohlednu

13. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V boji kulinářských programů přituhuje. Kromě Food Network a TV Paprika začne od 15. února fungovat na našem trhu nová stanice Mňam TV. Dostupná bude i v DVB-T.

Satelitní operátor Skylink vysílal v uplynulých dnech tematickou stanici Food Network s holandských titulky. Důvodem byla skutečnost, že program je nabízen pro více trhů, kde společnost M7 Group, provozovatel Skylinku, působí. Proč byly umístěny titulky do obrazu napevno a nedaly se vypnout, na to Marek Němec, mediální zástupce operátora, již redakci serveru DigiZone.cz neodpověděl. Vypálené titulky jsme odstranili, uvedl bez bližších podrobností Němec. Na satelitu Astra 3B, kde Skylink působí, se objevila programová pozice Food Network HD, operátor ale zatím tento krok nijak nekomentoval.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní operátor Skylink zahrne programy Film Europe do jednoho balíčku

Server DigiZone.cz se také zajímal o to, zdali program bude divákům v dohledné době dostupný v češtině, případně slovenštině, tedy, zdali bude lokalizován. Bohužel, co se týká přechodu do české lokace, tak na to nedokážeme v současné době odpovědět, konstatoval Němec. Právě absence češtiny je to, co oproti ostatním programům stejného zaměření Food Network znevýhodňuje. Přímým konkurentem stanice je kanál TV Paprika, o slovo se však brzy přihlásí i další hráč. 15. února začne fungovat nová stanice Mňam TV. Ta však bude mít oproti ostatním projektům velkou výhodu – v DVB-T bude volně šířená.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).