Hlavní navigace

Satelitní služba Skylink přichází s jednotnou česko-slovenskou kartou

7. 10. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
7. 10. 2008

Operátoři satelitní služby SkylinkČeské republice a na Slovensku začínají používat novou jednotnou česko-slovenskou přístupovou kartu k této platformě. Bílá karta s novým logem Skylinku přichází na trh v novém balení s popisky a formuláři v českém i slovenském jazyce, čímž oba provozovatelé, česká společnost TradeTec a slovenská firma Towercom, ušetří na nákladech.

Nová karta Skylink Standard používá systém podmíněného přístupu CryptoWorks s CAID 0D03. Také u ní nadále platí omezení pro příjem některých slovenských programů na území České republiky a českých programů na Slovensku (čeští předplatitelé se nedostanou k programům Markíza a STV 3, slovenští zase k Nově, Primě a ČT 4 Sport). Programová nabídka pro příslušný stát se automaticky nastaví při registraci karty, upozorňují operátoři Skylinku.

Držitelé nové přístupové karty Skylink Standard se ale dočasně dostanou ke všem českým a slovenským programům bez jakéhokoli omezení. Vzhledem k tomu, že až do okamžiku registrace není zřejmé, na kterém území bude karta používána, jsou od vložení nové karty do satelitního přijímače do její registrace v rámci dočasné aktivace (global free) přístupné všechny televizní stanice – tedy plná česká i slovenská nabídka. Období dočasné aktivace je nově 20 dní od vložení karty do přijímače, vysvětlují provozovatelé platformy.

KL24

Vzhledem k tomu, že na nové kartě Skylinku může být zpřístupněna jak česká, tak i slovenská programová nabídka, připravuje Skylink možnost změny územní příslušnosti karty (např. pro případ pozdějšího prodeje karty mimo původně registrovaný stát). Způsob, jak změnu registrace provést, bude upřesněn po vyjasnění legislativních podmínek jednotlivých televizních stanic, slibují operátoři.

Prostřednictvím nové karty Skylink Standard se diváci v obou zemích dostanou zdarma ke všem programům neplacené nabídky pro příslušný stát bez časového omezení. Z tohoto pohledu je rovnocenná původní kartě Skylink Štandard na Slovensku a TT Kartě Standard v České republice. Tyto karty se postupně doprodávají a samozřejmě budou i nadále plně funkční, slibují firmy TradeTec a Towercom.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).