Hlavní navigace

Skylink už prodal na čtyři stovky satelitního připojení k internetu

28. 7. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
28. 7. 2009

Tři až čtyři stovky zákazníků už získala v České republice a na Slovensku služba Astra2Connect, satelitní připojení k internetu, které v obou zemích nabízí satelitní platforma Skylink. Serveru DigiZone.cz to řekl Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec, která Skylink provozuje. Do konce roku by chtěla firma dosáhnout tisíce prodaných kompletů pro satelitní připojení k internetu.

K TÉMATU: Satelit nemusí být jenom televize, ale taky internet. Jak na něj?

Instalujeme dva až tři komplety denně, takže jde zatím o desítky zákazníků. Máme okolo stovky aktivních odběratelů této služby. Větší zájem je na Slovensku než v Česku, takže řádově odhaduji, že kompletů bylo v obou zemích prodáno okolo tří nebo čtyř stovek, prohlásil Glisník. Na jednu instalaci v České republice podle něj připadají dvě na Slovensku.

Mezi zákazníky Astra2Connect nyní převládají lidé, kteří tuto službu delší dobu postrádali a potřebují ji ke své práci. Na Slovensku si ji například pořídili speleologové, kteří se pohybují v oblastech bez možnosti jiného druhu připojení, v Česku zase automobilový závodník, který potřebuje mít mobilní konektivitu. Nyní chceme přesvědčit regionální prodejce, že je tato služba kvalitní, aby získali zákazníky z řad chatařů a chalupářů, říká Glisník.

MMF23 tip3

Astra2Connect aktuálně nabízí čtyři rychlosti připojení k internetu. Nejpomalejší (rychlost download/upload 256 kbps/64 kbps) vyjde na 650 Kč včetně DPH měsíčně, trochu rychlejší (rychlost download/upload 512 kbps/96 kbps) na 950 Kč včetně DPH měsíčně, rychlejší (rychlost download/upload 1 Mbps/128 kbps) na 1350 Kč měsíčně včetně DPH a nejrychlejší (rychlost download/upload 2 Mbps/128 kbps) na 2 200 Kč včetně DPH.

Podobnou službu v České republice nabízí i pražská společnost INTV. Její satelitní internet Tooway lze pořídit také ve čtyřech různých cenících od 640 do 2 870 Kč měsíčně včetně DPH. Rychlost připojení je u všech typů stejné (2 Mbit/s), liší se pouze v povoleném objemu stažených dat za měsíc. Tooway nabízí varianty 1,2GB, 2GB, 3GB a 6GB.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).