Hlavní navigace

Skylink zavádí další nové karty Standard HD M7 a Výměna M7, oddělí platbu za službu

15. 1. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ CENÍK Nové karty jsou podle Skylinku výhodnější, pro aktivaci služby je ale nutné zaplatit příslušný poplatek. Oddělení ceny karty a poplatků za službu je podobné jako u UPC.

Oddělení plateb za službu satelitní televize a ceny za dekódovací kartu ohlásila největší česká satelitní služba Skylink. Na trh uvádí zcela nové karty Standard HD M7 a Výměna M7, které využívají názvu provozovatele platformy, lucemburské společnosti M7 Group. “Karty Skylink Standard HD a Skylink Výměna, které dosud Skylink dodával na trh, měly ve své ceně zahrnutu hodnotu samotné karty a rovněž jednorázové i stálé náklady, které souvisejí s poskytováním služeb. U nových karet Standard HD M7 a Výměna M7 jsou cena karty a poplatky spojené s poskytováním služeb odděleny,” uvedla firma.

K TÉMATU: CS Link skončil s placenou televizí. V praxi šlo pouze o formalitu

Cena nových karet je podle M7 Group podstatně nižší, pro aktivaci služeb Skylinku je ale třeba uhradit příslušné poplatky. “Nové karty jsou zejména výhodné pro zájemce o placené balíčky Skylinku. Na rozdíl od dosud prodávaných karet totiž cena nové karty není navýšena o Servisní poplatek, který je zahrnut v ceně placených balíčků. Zájemci o placené balíčky tak díky nové kartě významně ušetří,” slibuje provozovatel Skylinku.

ČTĚTE TAKÉ: Vlastník Skylinku a CS Linku, lucemburská M77 Group, fúzuje s mateřskou M7 Group

Oprti původní karty Skylink Standard HD se u nové karty Standard HD M7 registrace skládá z vyplnění registračních údajů na webu operátora nebo v tištěném formuláři přibaleném ke kartě a úhrady registračního poplatku za aktivacu služby Skylink. Ten je možné uhradit stejným způsobem jako servisní poplatek zavedený pro všechny zákazníky Skylinku od loňského září (jde o 29 korun měsíčně, které musí platit i ti zákazníci, kteří dosud měli objednané i bezplatné programové balíčky Skylinku a sesterského CS Linku). U další nové karty Výměna M7 se registrační poplatek neplatí.

MMF24


Zdroj: M7 Group

“Karta Standard HD M7 je v provedení Irdeto a je určena výhradně do přijímačů/CAM modulů s dekodérem Irdeto a certifikací Skylink READY. Karta Výměna M7 je v provedení Irdeto/ICE a je určena do přijímačů/CAM modulů s dekodérem Irdeto a certifikací Skylink READY nebo do přijímačů/CAM modulů s oficiálním dekodérem CryptoWorks. Slouží pro výměnu starých karet Skylink v provedení CryptoWorks a všech karet CS Link,” doplnil provozovatel Skylinku a CS Linku.

Zavedením nových typů karet přestává Skylink na trh distribuovat dosavadní karty Skylink Standard HD a Skylink Výměna. Ty, co už byly vydány prodejcům, však mohou být nadále doprodávány. “V ceně karty Skylink Standard HD je i nadále zahrnut odklad účinnosti servisního poplatku o 24 měsíců, v ceně karty Skylink Výměna odklad účinnosti servisního poplatku o 12 měsíců od data registrace karty,” dodala společnost M7 Group s tím, že u nových karet Standard HD M7 registrovaných do letošního června bude poskytováno dvouměsíční promo vysílání všech placených kanálů s výjimkou erotických.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).