Hlavní navigace

Skylink zavedl opatření proti pirátům. Nechce, aby sdíleli karty

24. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 3. 2011

Satelitní služba Skylink přistoupila k opatření, které by mělo zabránit tomu, aby byly nové karty se systémem podmíněného přístupu Irdeto sdíleny. Znamená to, že společnosti TradeTec a Towercom, provozovatelé Skylinku, chtějí blokovat funkci neoficiálních firmwarů, kdy jeden přijímač s kartou fungoval jako takzvaný Master a zbylé (Slave) na něj byly prostřednictvím internetu připojeny a braly si data z karty, která v nich fyzicky není.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Neotion oznámil úspěšné testování modulů Irdeto pro Skylink

Postupně děláme opatření na potlačení pirátství, potvrdil webu Parabola.cz výkonný ředitel společnosti TradeTec Jaromír Glisník. V souvislosti s tímto krokem se mohou objevit problém, ovšem podle jeho slov pouze na přijímačích, které neprošly u Skylinku úspěšným testováním – takzvanou certifikací. Na diskusních fórech už se objevily některé nesouhlasné reakce, kdy uživatelé hlásili problémy s některými funkcemi, například PIP (obraz v obraze). Bohužel nedokážeme přizpůsobovat naše kroky všem možným přijímačům na našem trhu, uvedl k tomu Glisník.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.